• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • To Bóg ustanowił waszą służbę

  Jan Hlebowicz

  dodane 17.07.2015 14:08

  - To Bóg ustanowił policję, by Jego prawo było respektowane - mówił bp Wiesław Szlachetka.

  W bazylice Mariackiej w Gdańsku 17 lipca odprawiona została uroczysta Eucharystia z okazji Święta Policji Garnizonu Pomorskiego. Przewodniczył jej bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

  - To Bóg ustanowił waszą służbę. Jesteście Jego głosem, gdy trzeba upomnieć. Jesteście Jego opatrznościową dłonią, gdy potrzeba uchronić innych przed niebezpieczeństwem. Czasem bywacie też Jego karzącą ręką tam, gdzie sprzeniewierzenie się Bożemu prawu zagraża wprost bezpieczeństwu publicznemu - zwrócił się do zgromadzonych w świątyni policjantów. 

  - A takich sytuacji, niestety, nie brakuje. Potrzeba wtedy ogromnej odwagi, opanowania emocji, sprawności i siły fizycznej, a także siły duchowej. Dlatego obraliście sobie za patrona św. Michała Archanioła. W tradycji chrześcijańskiej to pierwszy i najważniejszy spośród aniołów, obdarzony szczególnym zaufaniem Boga, walczący z szatanem, przeciwnikiem Boga i Jego praw - dodał. 

  Na zakończenie bp Szlachetka podziękował wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom za ich poświęcenie, odwagę, codzienne wyrzeczenia.

  - Praca policjanta jest szczególne trudna, niebezpieczna, odpowiedzialna, wywołująca stres, wymagająca szczególnych predyspozycji i kwalifikacji. Dziś mamy okazję podziękować i modlić się za wszystkich funkcjonariuszy oraz członków ich rodzin - mówi ks. dr Bogusław Głodowski, kapelan pomorskiej policji.

  - Robimy, co w naszej mocy, by jak najlepiej służyć obywatelom. Kierujemy się w naszej pracy uczciwością i poszanowaniem prawa. W dobrym wypełnianiu naszych obowiązków pomaga nam nasz kapelan ks. Bogusław. Wielu policjantów korzysta z jego wsparcia - podkreśla insp. Marian Szlinger, p.o. komendanta pomorskiej policji.

  W uroczystości wziął udział m.in. nadinsp. Krzysztof Gajewski, komendant główny policji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół