• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pokłony dla Królowej Morza

  Jan Hlebowicz

  dodane 19.07.2015 15:36

  - Dzisiaj można zaobserwować różnego rodzaju działania, które niszczą rodzinę. Ujawniają się one w licznych rozwodach, wolnych związkach udających małżeństwo, w braku poszanowania życia w jego początkach. Tę dramatyczną sytuację potęgują jeszcze eksperymenty z in vitro, nazywane przewrotnie leczeniem niepłodności - mówił bp Wiesław Szlachetka.

  Jak co roku 19 lipca do swarzewskiego sanktuarium przybyli pielgrzymi z Półwyspu Helskiego, by wziąć udział w odpuście Matki Bożej Szkaplerznej, zwanym małym odpustem rybackim. 

  Uroczystą Eucharystię, której przewodniczył biskup Wiesław Szlachetka, poprzedziła kolorowa procesja z feretronami i sztandarami. Jej uczestnicy ubrani w regionalne stroje podkreślali swoje przywiązanie do ziemi i tradycji kaszubskiej.

  W homilii bp Szlachetka mówił o zagrożeniach, z jakimi musi zmierzyć się rodzina we współczesnym świecie. Wśród nich wymienił m.in. rządowy projekt ustawy o in vitro.

  - By z in vitro mogło urodzić się jedno dziecko, musi zginąć czterdzieścioro innych. Ukazują to wyniki badań opublikowane przez brytyjski dziennik "Daily Telegraph". W Wielkiej Brytanii z blisko 3,8 miliona poczętych dzieci przy pomocy metody in vitro urodziło się zaledwie 122 tysiące. Z tego wynika, że ponad 3,5 miliona ludzi musiało zostać zamrożonych albo zginąć. A więc trzykrotnie więcej niż w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu - kontynuował. 

  - Wyjątkowym przejawem przewrotności jest to, że większość posłów i senatorów, którzy głosowali za tą ustawą, deklaruje się jako katolicy. Tych, którzy prezentują ten rodzaj przewrotności, Pan Jezus nazywa wilkami w owczej skórze. Jako chrześcijanie zdajemy sobie sprawę z tego, że nie można czynić dobra za pomocą zła, nie można manipulować życiem jednych, by dawać życie innym.

  Zdaniem biskupa, kolejnym zagrożeniem jest dostępność do pigułek "dzień po" bez recepty. - Sprzedaż preparatów hormonalnych o silnym i szkodliwym działaniu osobom biologicznie i psychologicznie niedojrzałym, bo już od 15. roku życia, jest niebezpieczna z wielu powodów. Oznacza m.in. rezygnację z wychowania do wstrzemięźliwości i samokontroli. Obrót tymi środkami grozi dalszą degradacją społeczną w odniesieniu do zdrowia biologicznego, psychicznego i wrażliwości na wartość ludzkiego życia - mówił duchowny.

  Według bp. Szlachetki, zagrożeniem dla rodziny jest także ideologia gender, która "wyrosła na gruncie zasad Marksa i Engelsa, a promowana jest przez tzw. nową lewicę wyznającą poglądy ateistyczno-liberalne". - Propagatorzy tej ideologii uważają, że nie można wspierać małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, a tradycyjna rodzina jest już tylko reliktem przeszłości, a nawet zagrożeniem, jak ujmuje to niedawno uchwalona tzw. konwencja przemocowa - zakończył biskup. 

  Po Mszy św. odbyło się uroczyste nałożenie szkaplerza. 

  Matka Boża Szkaplerzna jest patronką rybaków i marynarzy. - Dlatego co roku przychodzimy do Swarzewa, by pokłonić się przed Królową Polskiego Morza i prosić Ją o błogosławieństwo dla naszych rodzin, o dobre połowy i bezpieczne powroty - mówi pan Andrzej, pielgrzym z Półwyspu Helskiego. - Modlimy się również, by nasze dzieci i wnuki widziały sens w pracy na morzu oraz miały zapał do nauki tego trudnego rzemiosła - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół