Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Gdańsk rozszerzył strefę płatnego parkowania

Nie na 27, ale już na 37 ulicach w obrębie Starego Miasta pobierane są opłaty za parkowanie samochodów.

Za postój trzeba zapłacić na ulicach: Rycerskiej, Olejarnej, Browarnej, Podzamcze, Zamkowej, Osiek, Panieńskiej, Wapienniczej, Wartkiej, Grodzkiej, Sukienniczej, Czopowej.

Jak podkreślają urzędnicy, chodzi o zapewnienie większej rotacji miejsc postojowych. Dodają, że decyzja nie wiąże się z trwającym Jarmarkiem św. Dominika. 

Zwiększenie liczby ulic, na których będą od teraz pobierane opłaty, nie wymagało uchwały Rady Miejskiej. Radni już w 2013 r. zdecydowali, że urzędnicy we własnym zakresie mogą wprowadzać opłaty na poszczególnych ulicach w obrębie Starego i Głównego Miasta.

Przypomnijmy, że parkowanie w centrum Gdańska jest płatne od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 17. Opłat dokonuje się w parkomatach ustawionych w pobliżu miejsc postojowych lub za pomocą SMS (usługa mobiParking).

Pierwsza godzina parkowania w centrum Gdańska kosztuje 3 zł. Kolejne 60 minut to już wydatek 3,6 zł. Za trzy godziny postoju zapłacimy 4,3 zł. 

Osoby, które mieszkają przy wspomnianych ulicach, będą musiały zapłacić za postój swojego auta 30 zł miesięcznie. Natomiast ci, którzy postanowią wykupić abonament na parkowanie za cały rok, wydadzą 300 zł.

Karty opłat można kupić w dziale parkowania Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, przy ul. Partyzantów 36, w budynku B, pok. 9 (wejście od szczytu budynku).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy