• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Wjechał na Długą, bo... spieszył się do dziewczyny

  Jan Hlebowicz

  dodane 24.08.2015 22:25

  Kierowca wjechał na ul. Długą w Gdańsku, mimo że spacerowały po niej tłumy turystów. Jego przejażdżkę pośród zaskoczonych ludzi zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

  Był niedzielny wieczór, ostatni dzień Jarmarku św. Dominika. Na ulicy Długiej i na Długim Targu było wciąż tłoczno. W pewnym momencie wśród przechodniów zapanowało poruszenie. Okazało się bowiem, że Traktem Królewskim, od lat niedostępnym dla ruchu kołowego, jedzie samochód.

  - Zaniepokoiło to wiele osób, mimo że pojazd poruszał się powoli. Auto dostrzegł chwilę później pieszy patrol Straży Miejskiej. Funkcjonariusze zgłosili ten fakt Stanowisku Kierowania Prewencją i ruszyli w kierunku intruza. Musieli zachować ostrożność, ponieważ nie wiedzieli, kto siedzi za kierownicą i jaka może być jego reakcja na widok mundurowych - opowiada Wojciech Siółkowski ze Straży Miejskiej w Gdańsku. 

  Gdy samochód zatrzymał się na wysokości Ratusza Głównego Miasta, strażnicy podeszli do kierowcy i zapytali, dlaczego jedzie deptakiem, na którym obowiązuje zakaz ruchu pojazdów. Mężczyzna tłumaczył, że zmierza... do swojej dziewczyny, która ma na jarmarku stoisko i najwyraźniej pomylił ulice.

  Długa to reprezentacyjna ulica Gdańska, która biegnie przez Główne Miasto   Długa to reprezentacyjna ulica Gdańska, która biegnie przez Główne Miasto Jan Hlebowicz /Foto Gość Funkcjonariusze polecili mężczyźnie, by natychmiast opuścił pełen turystów Trakt Królewski. Pomogli mu bezpiecznie zjechać w jedną z bocznych uliczek. Następnie kierowca został wylegitymowany.

  Sprawcą okazał się niespełna 30-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego. - Mężczyzna próbował bagatelizować popełnione przez siebie wykroczenie. Był arogancki i opryskliwy. Upierał się, że mandat w wysokości 500 zł to zbyt sroga kara. Sugerował, że wystarczy mu pouczenie - mówi Maja Gmińska, starszy strażnik z Referatu Dzielnicowego I.

  Mundurowi byli jednak nieustępliwi. - Samochód jadący Traktem Królewskim, na którym na co dzień nie spotyka się aut, to duże zaskoczenie, ale i zagrożenie dla pieszych. I nawet osobie spoza Gdańska nietrudno się zorientować, że w tym miejscu jezdni nie ma. Dlatego też o darowaniu kary nie mogło być mowy - zaznacza W. Siółkowski.

  Tłumaczenie nie zrobiło na strażnikach żadnego wrażenia. Po dłuższej dyskusji z funkcjonariuszami kierowca ostatecznie przyjął mandat.

  Interwencje strażników/Miejski monitoring - Kosztowna przejażdżka Traktem Królewskim - 16.08.2015 r.
  Straż Miejska w Gdańsku

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół