• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Proboszcz roku nagrodzony

  Jan Hlebowicz

  dodane 10.09.2015 15:28

  - Drodzy laureaci, nie ustawajcie w drodze. Kontynuujcie wasze dzieła z Bożą pomocą. Serdecznie wam gratuluję - mówił do nagrodzonych abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

  W Auli św. Jana Pawła 10 września odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla proboszcza i parafii roku 2015 oraz najlepszego organisty archidiecezji gdańskiej wybranych w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego".

  Proboszczem Roku 2015 w archidiecezji gdańskiej został wybrany ks. Zenon Pipka z parafii Chrystusa Króla w Gdyni-Małym Kacku, który otrzymał aż 2264 głosy swoich parafian. Zaledwie 156 głosów mniej zdobył, zajmując drugie miejsce, ks. Krzysztof Homoncik z parafii św. Ojca Pio w Gdańsku-Ujeścisku. Na trzecim miejscu uplasował się ks. Mirosław Paracki, na którego głos oddało 1139 osób.

  - Ta nagroda powinna trafić do rąk moich parafian, wyjątkowych ludzi, którzy przy niewielkiej pomocy z mojej strony tworzą wspaniałe dzieła - podkreśla zwycięzca.

  - Nasz ksiądz proboszcz jest zbyt skromny. Bez jego zaangażowania wiele ważnych inicjatyw, które integrują naszą lokalną społeczność, nigdy nie zostałoby zrealizowanych - mówią parafianie ks. Zenona. - Cieszymy się, że otrzymał to prestiżowe wyróżnienie. W pełni na nie zasłużył - dodają.

  W kategorii Parafia Roku wygrała parafia Niepokalanego Serca Maryi Panny w Leśniewie (3661 głosów). Na drugim miejscu uplasowała się parafia św. Ojca Pio w Gdańsku (3516 głosów), a na trzecim parafia św. Wawrzyńca w Różynach (933 głosów).

  W trzeciej kategorii plebiscytu, w której wierni głosowali na kościelnych muzyków w archidiecezji gdańskiej zwyciężył Marcin Rosinka z parafii św. Wojciecha w Kielnie (1190 głosów). Wyprzedził Wojciecha Grudnowskiego z parafii Matki Odkupiciela w Gdańsku-Wrzeszczu (1085 głosów) i Roberta Podlesia z parafii bł. Doroty z Mątów w Gdańsku-Jasieniu (746 głosów).

  - Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak aktywni są proboszczowie archidiecezji gdańskiej, jak dużo dobrego dzieje się w prowadzonych przez nich parafiach. Cieszę się, że ten plebiscyt podkreśla ich dokonania i zasługi - mówi abp Sławoj Leszek Głódź.

  - W dzisiejszych czasach dużo łatwiej pisać o rzeczach negatywnych niż o pozytywnych. Zła informacja, niestety, wypiera dobrą. W przypadku naszego plebiscytu jest dokładnie na odwrót. Skupiamy się na dobrych ludziach zasłużonych dla lokalnej wspólnoty - tłumaczy Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego". - Cieszy nas, że mieszkańcy Pomorza doceniają swoich proboszczów, organistów i parafie. W tym roku otrzymaliśmy ponad 70 tys. głosów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół