• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nie lękaj się rzeczy trudnych

  Agnieszka Lesiecka

  dodane 13.09.2015 12:45

  - Chrystus powiedział nam, że jesteśmy wezwani do czuwania nad swoim sercem, nad swoim życiem właśnie po to, abyśmy doświadczali łaski, która nie płynie z nas, ale z Niego samego - mówił ks. Krzysztof Ławrukajtis podczas VI Pieszej Pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich.

  Ponad 300 osób z Gdańska, Gdyni, Straszyna i okolic wzięło udział w sobotę 12 września w VI Pieszej Pielgrzymce do Matki Bożej Trąbkowskiej. Pielgrzymom towarzyszyło 3 kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego oraz 12 księży, którzy chętnie dzielili się słowem i udzielali pątnikom sakramentu pokuty i pojednania.

  - Pielgrzymowanie jest najprostszą formą doświadczenia łaski Bożej - mówił w drodze ks. Krzysztof Ławrukajtis, kierownik Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. - Kiedy człowiek się tak porządnie zmęczy, zaczyna inaczej myśleć, nie koncentruje się już na sobie, ale na drodze, żeby wytrwać na niej. W tym momencie zmęczenia i zniechęcenia człowiek uczy się prosić o Bożą łaskę, która jest mu potrzebna tu i teraz, a tym samym uczy się doświadczenia Boga tu i teraz - tłumaczył.

  W czasie dalszej wędrówki ks. Robert Jahns z parafii Chrystusa Króla w Gdańsku wygłosił konferencję na temat nawrócenia, którą zakończył opowieścią o swoim nawróceniu i spotkaniu Jezusa Chrystusa.

  - Historia mówi, że u Maryi w Trąbkach Wielkich wiele osób zostało uzdrowionych ze ślepoty, nie tylko fizycznej - opowiada ks. Krzysztof   - Historia mówi, że u Maryi w Trąbkach Wielkich wiele osób zostało uzdrowionych ze ślepoty, nie tylko fizycznej - opowiada ks. Krzysztof Agnieszka Lesiecka /Foto Gość Po dotarciu do sanktuarium pątnicy wzięli udział w Mszy św. odpustowej, której przewodniczył ks. Radosław Belling. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Ławrukajtis, który nawoływał, abyśmy napotykając przeszkody w życiu, nie szukali wymówek, by wyjść ze swego powołania. - Bez nawrócenia i powrotu do swojego życia, tak naprawdę nie ma życia. Ciągle będę się czuł dezerterem, uciekinierem, ciągle będę patrzył, że w życiu nic się nie układa. Walczmy, idźmy, ale nie sami - mówił. - Nawrócenie to uzdrowienie, powrót do planu Bożego. Nie lękaj się rzeczy trudnych w życiu, rzeczy, które Cię przerażają. Myślę, że dzisiaj Maryja chce nam to powiedzieć: "Nie lękajcie się, bo ja jestem z Wami" - zakończył.

  Pierwsza pielgrzymka z Gdańska do Sanktuarium Matki Bożej Trąbkowskiej odbyła się w 2010 roku. Uczestniczyło w niej wtedy 54 pielgrzymów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół