• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Siewcy Jezusa

  Justyna Liptak

  dodane 19.09.2015 23:17

  Krótki koncert muzyki organowej poprzedził Mszę św. inaugurującą nowy rok katechetyczny w Archidiecezji Gdańskiej. Eucharystii przewodniczył Sławoj Leszek Głódź, arcybiskup metropolita gdański.

  - Będzie to rok siania słowa Bożego i prostowania krętych dróg dzieci i młodzieży podróżujących w wierze - mówił arcybiskup do zgromadzonych.

  Metropolita podziękował katechetom, za ich pracę. - Przypatrzmy się bracia i siostry powołaniu naszemu i składajmy dziś na ołtarzu dziękczynienie za miniony rok naszej pracy - kontynuował arcybiskup.

  Homilię wygłosił ks. Grzegorz Mnich. - Chcemy powiedzieć, że jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwanie głoszenia katechezy. Bądźmy autorytetem dla ludzi młodych. Podpowiadajmy im, że Jezus jest drogą - mówił  duszpasterz.

  Kapłan podkreślił również, że w czasie trudności w pracy odpowiedzi najlepiej szukać w Ewangelii.

  - Słowo Boże powinno być naszym programem życiowym. Starajmy się, aby młodzi zobaczyli w nas Boga, bo dla tych, którzy zapominają o niedzielnej Mszy św., albo modlitwie spotkanie z nami może być jedynym doświadczeniem Jezusa - wyjaśniał ks. Mnich.

  - Ten dzisiejszy moment spotkania, inaugurujący nowy rok katechetyczny, jest najlepszą okazją, aby uświadomić sobie, że jest w nas zaczyn do głoszenia Słowa Bożego. Walczmy o dobro duchowe naszych uczniów - dodał duszpasterz, na zakończenie homilii .

  Druga część spotkania katechetycznego odbyła się w auli Jana Pawła II, a kulminacyjnym punktem był wykład ks. dra Jana Uchwata - „Bioetyka w katechezie”.

  Tematem programu na najbliższy rok liturgiczny (2015/2016) są słowa „Nowe życie w Chrystusie”. Wśród priorytetów programu są: pogłębienie osobistej więzi z Jezusem Chrystusem, a wraz ze świętowaniem 1050 rocznicy Chrztu Polski kształtowanie postaw duchowych i moralnych zgodnych z wyznawaną wiarą: zaangażowanie w życie Kościoła i świadectwo życia chrześcijańskiego.

  Więcej o spotkaniu katechetycznym katechetów archidiecezji gdańskiej w 39. numerze „Gościa Gdańskiego".
   


   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół