• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Boski obraz

  Justyna Liptak

  dodane 02.10.2015 22:27

  Kościół wypełniony był po brzegi, bo bezpłatna projekcja i spotkanie z autorem filmu to niecodzienny sposób na docieranie do ludzi z Ewangelią.

  Msza św. poprzedziła projekcję filmu "Ja Jestem" oraz spotkanie z jego autorem Lechem Dokowiczem, które odbyła się w gdańskim kościele NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej.

  – Miałem okazję obejrzeć ten film wcześniej. Zrobił na mnie, jako kapłanie, ogromne wrażenie. Stąd pomysł, aby pokazać go w kościele, bo ten obraz może pomóc parafianom w odnowieniu relacji z Eucharystią i być dobrym wieczorem skupienia – mówi ks. Jan Kucharski, proboszcz parafii i jeden z posługujących w diecezji egzorcystów.

  "Ja Jestem" to produkcja dokumentalna autorstwa Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza, twórców takich filmów, jak "Egzorcyzmy Anneliese Michel", "Duch" czy "Syndrom".

  – Ten film powstał, ponieważ wielokrotnie, uczestnicząc we Mszy św., widziałem, że nie wszyscy w pełni dostrzegają cud Przeistoczenia, który każdorazowo odbywa się na naszych oczach – tłumaczy L. Dokowicz.

  Stąd zrodziła się idea, aby opowiedzieć o cudzie obecności Jezusa w Eucharystii.

  – Jest to film, który może zmienić życie człowieka, ale tylko pod jednym warunkiem – że wsłuchamy się w zawarte w nim słowo oraz gesty, a także otworzymy się na to doświadczenie w sposób podobny, jak w czasie dobrej modlitwy – wyjaśnia L. Dokowicz.

  Zdjęcia do tego obrazu robione były na pięciu kontynentach. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, a głosu użyczył Marcin Dorociński.

  – Tak na gorąco muszę powiedzieć, że jest to bardzo ciekawa propozycja, do której chciałabym powrócić, bo jest tam wiele elementów, które wymagają dłuższej refleksji – mówiła pani Ania zaraz po zakończonej projekcji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół