• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Od pragnienia do narodzin

  Justyna Liptak

  dodane 03.10.2015 19:11

  II jesienne spotkanie z naprotechnologią to inicjatywa podjęta przez Fundację "Naprocentrum" z Gdańska oraz Stowarzyszenie Katolickich Lekarzy Polskich. Głównym tematem dwudniowych konferencji była "Ochrona zdrowia prokreacyjnego".

  Konferencja inauguracyjna w ramach spotkania z naprotechnologią odbyła się w piątek 2 października w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym na Wyspie Sobieszewkiej. Prelegentem był ks. Sławomir Ałaszewski, diecezjalny duszpasterz rodzin oraz obrony życia dziecka poczętego i duchowej adopcji w diecezji pelplińskiej.

  W sobotę 3 października większość konferencji odbywała się w Europejskim Centrum Solidarności. W czasie I sesji prelegenci przybliżyli słuchaczom zagadnienia związane z problemami psychologicznymi i duchowymi kobiet z zaburzeniami zdrowia w sferze płodności. – Naprotechnologia to otaczanie interdyscyplinarną opieką pacjentów w taki sposób, aby doprowadzić organizm kobiety i mężczyzny do zdrowia i do poczęcia dziecka w sposób naturalny – tłumaczy dr n. med. Aleksandra Maria Kicińska, konsultant naprotechnologii i prezes poradni zdrowia prokreacyjnego "Naprocentrum".

  To poradnia kompleksowego leczenia niepłodności małżeńskiej, nawykowych poronień, porodów przedwczesnych i zaburzeń cyklu miesiączkowego dla kobiet w każdym wieku, która istnieje od 2013 roku.

  – Naprotechnolgia przyniosła efekty nawet tym pacjentom, którzy byli po nieudanych próbach in vitro, bo z zastosowaniem leczenia zgodnego z fazami swojego naturalnego cyklu można osiągnąć ten upragniony efekt w postaci poczęcia i urodzenia zdrowego dziecka – mówi dr Kicińska. – Dodatkowo naprotechnologia szczyci się swoją skutecznością, nie tylko na płaszczyźnie poczęć, tak jak in vitro, ale podaje swoje sukcesy odnośnie zdrowo urodzonych dzieci.

  Więcej o konferencjach i naprotechnologii w 41. numerze „Gościa Gdańskiego" na 11 października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół