• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Śpiew i łzy uwielbienia

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 05.10.2015 21:30

  Ponad 2 tys. słuchaczy zgromadził 4 października koncert uwielbienia, który odbył się w gdyńskim kościele św. Mikołaja.

  Impreza była zwieńczeniem dwudniowych muzycznych warsztatów gospel, które zorganizowała działająca przy parafii Wspólnota „Trójmiejskie Uwielbienie”. Na scenie wystąpiło ponad 200 śpiewaków - uczestników warsztatów oraz muzycy i soliści ze znanego w Polsce zespołu TGD. Nie wszyscy chętni zmieścili się w kościele. Część z nich uczestniczyła w koncercie, stojąc w otwartych drzwiach świątyni.

  - Widać, że było to wydarzenie bardzo ważne dla wielu ludzi. Przyszli nie tylko, żeby posłuchać, ale uwielbić Pana Boga i powiedzieć Mu, że jest Królem - mówi Krzysztof Szałek, jeden z organizatorów. - Tyle łez wzruszenia, ile tutaj popłynęło, dawno nie widziałem. Ja sam doświadczyłem niezwykłych przeżyć, zarówno pod względem muzycznym, jak i duchowym. Jestem muzykiem, byłem na wielu koncertach, ale nigdy czegoś takiego nie przeżyłem - dodaje.

  - To były najlepsze warsztaty, spośród tych, które prowadziłem. Jesteście najlepszym chórem warsztatowym. Nie spotkałem się z tak utalentowaną muzycznie i otwartą duchowo grupą - podkreślał podczas koncertu prowadzący warsztaty Piotr Nazaruk, dyrygent zespołu TGD.

  - Bardzo cieszymy się z tego, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dobrym odbiorem. Że cała ta praca włożona w przygotowanie przedsięwzięcia nie poszła na marne - podkreśla K. Szałek.

  - Tu naprawdę można było poczuć obecność Boga - mówi Magda, jedna z uczestniczek koncertu. - Nie przeszkadzał mi ani ścisk, ani to, że z czasem w kościele zrobiło się dość ciepło. Przyszłam tutaj, bo znam piosenki zespołu TGD. Chętnie śpiewamy je na pielgrzymce na Jasną Górę. Chciałam usłyszeć je w oryginale. I nie zawiodłam się. Było to wyjątkowe przeżycie - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół