• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Czas miłosierdzia, czas przebaczenia

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 05.11.2015 00:07

  Nocne czuwanie, które rozpocznie się w sobotę 7 listopada o godz. 21 w gdańskiej bazylice św. Brygidy (ul. Profesorska 17) jest początkiem bezpośredniego przygotowania wiernych archidiecezji do ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia. To pierwsze z cyku takich modlitewnych spotkań.

  - Rok Miłosierdzia nie jest tylko czasem przybliżenia wiernym ważnych teologicznych treści. To ma być przede wszystkim czas osobistego doświadczenia miłosierdzia Bożego, czas przebaczenia. Wraz z nim przychodzi uzdrowienie duszy i relacji z drugim człowiekiem - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, diecezjalny koordynator dzieła nowej ewangelizacji.

  Organizatorzy podkreślają niezwykle istotną rolę oczekiwania w otwarciu się na przyjęcie Bożej łaski. - Oczekiwanie ma wymiar zaproszenia Boga do działania i wyrażenia naszej gotowości na jej przyjęcie - tłumaczy ks. Ławrukajtis.

  Tematem najbliższego spotkania będą słowa Jezusa z Kazania na Górze: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Konferencję na ten temat wygłosi o. Teodor Knapczyk OFM, który jednocześnie będzie przewodnikiem duchowym czuwań. Współprowadzić je będzie Grupa Uwielbienia Miłosierdzia Bożego.

  W czasie konferencji wierni odmówią modlitwę różańcową. O godz. 23 rozpocznie się indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. Później, o północy, kapłani odprawią Eucharystię, po której nastąpi modlitwa wstawiennicza. Podczas spotkania, już od godz. 21, można będzie także skorzystać z sakramentu pokuty. Czuwanie zakończy się ok. godz. 3-4 nad ranem. W przerwie będzie się można napić kawy i herbaty.

  Ks. Ławrukajtis podkreśla, że spotkanie adresowane jest dla ludzi w każdym wieku.-. Miłosierdzie Boże jest dla wszystkich, nie tylko dla młodych. Każdy, kto czuje się na siłach, by czuwać, jest tutaj mile widziany - zaznacza kapłan.

  Kolejne czuwanie modlitewne przed rozpoczęciem Roku Miłosierdzia odbędzie się w sanktuarium MB Fatimskiej na gdańskiej Żabiance, w nocy z 5 na 6 grudnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół