• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Napisać ikonę Boga w sercu

  Justyna Liptak

  dodane 08.12.2015 23:10

  - Dzisiaj mamy ten przywilej, że w rozpoczynającym się Roku Miłosierdzia towarzyszą nam symbole ŚDM. Były one świadkami wielu modlitw i nawróceń. Módlmy się o to, abyśmy z odwagą mogli powiedzieć "tak" Bożemu miłosierdziu - mówi ks. Artur Miroński, odpowiedzialny za Duszpasterstwo Młodzieży w parafii św. Antoniego w Redzie.

  Powitanie krzyża i ikony MB zbiegło się w czasie z odbywającymi się w parafii rekolekcjami adwentowymi, prowadzonymi przez ks. kan. Andrzeja Szopińskiego, dyrektor ekonomiczny diecezji peplińskiej. Duszpasterz, zwracając się do wiernych, którzy uczestniczyli w uroczystościach wprowadzenia symboli ŚDM, zauważył, że każdy powinien poświęcić czas na przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży.

  – Niech będzie to czas szczególnego wpatrywania się w Jezusa i Maryję. Postarajmy się w naszych sercach napisać ikonę Boga, która zostanie z nami nawet po wyjeździe symboli ŚDM – zaznaczył ks. Szopiński.

  Rekolekcjonista podkreślił, że wierność Jezusowi niesie za sobą ogromną odpowiedzialność. – W dzisiejszym świecie mamy być Bożą ikoną, bo stworzył nas na swoje podobieństwo. Z tym obrazem Ojca w sercu mamy wychodzić do bliźniego. Nie zapominajmy jednak, że ikona wymaga ciągłej modlitwy, aby stać się obrazem żywym i prawdziwym – mówił ks. Szopiński.

  Młodzież ze Wspólnoty "Tabgha" przybliżyła parafianom historię Światowych Dni Młodzieży. – Podzieliliśmy między siebie homilie ze wszystkich ŚDM, każdy dokładnie się wczytał, aby wybrać te fragmenty najpełniej oddające przesłanie poszczególnych spotkań papieża z młodymi – wyjaśnia Michał Kowalczyk. O oprawę muzyczną modlitewnego spotkania zadbała Diakonia Uwielbienia. Wieczorne spotkanie zakończył Apel Jasnogórski.

  W środę 9 grudnia przez cały dzień parafianie będą mogli uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z osobistą modlitwą przy krzyżu i ikonie MB. O godz. 15 odbędzie się Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 16.30 - Msza św. na zakończenie rekolekcji i peregrynacji symboli ŚDM w parafii św. Antoniego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół