• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nie uciekajcie od krzyża

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 09.12.2015 07:00

  - Ten krzyż i ikona są posłańcami Dobrej Nowiny. Przywędrowały tutaj, by powiedzieć wam o rzeczach wspaniałych, pięknych i nieprzemijających - mówił w homilii ks. Andrzej Mimier, wicedyrektor ds. duszpasterstwa młodzieży w rumskich szkołach salezjanów.

  Msze św. oraz czuwania dla uczniów rumskich szkół wypełniły 8 grudnia przedpołudniowy program peregrynacji symboli ŚDM w sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych. Pracujący w parafii księża salezjanie zadbali także o to, by oprócz młodzieży w spotkaniach z symbolami uczestniczyły również dzieci i całe rodziny.

  - Udało się nam tak zorganizować to czuwanie, żeby od rana co godzinę modliły się tutaj okoliczne szkoły. Rozpoczęła, oczywiście, szkoła salezjańska. Ale po niej przybyli uczniowie innych gimnazjów i liceów - mówił ks. Kazimierz Chudzicki, proboszcz parafii.

  - Warto podkreślić, że symbole ŚDM przybywają do naszej parafii w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ten dzień uznajemy jako początek powstania dzieła salezjańskiego. Jest to w moim przekonaniu bardzo ważny znak, że to Opatrzność Boża ustala nasze kalendarze - dodaje proboszcz.

  Mszy św. dla uczniów szkół salezjańskich przewodniczył ks. Marek Zaborowski, dyrektor placówki.

  - Ten krzyż mówi, że nikt nie jest w stanie dać ci szczęścia, tylko sam Bóg. Nikt na świecie nie zrobił dla ciebie tyle, ile Jezus, kiedy umarł za twoje grzechy - mówił w homilii ks. Mimier.

  - Młodzież całego świata chce podczas ŚDM zobaczyć u nas przede wszystkim świadków wiary. Dopiero w drugiej kolejności jest dla nich ważne, by poznać miejsca związane z naszą ojczyzną - mówi ks. Kazimierz Chudzicki, proboszcz parafii   - Młodzież całego świata chce podczas ŚDM zobaczyć u nas przede wszystkim świadków wiary. Dopiero w drugiej kolejności jest dla nich ważne, by poznać miejsca związane z naszą ojczyzną - mówi ks. Kazimierz Chudzicki, proboszcz parafii ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość Kaznodzieja nawiązał także do Roku Miłosierdzia, rozpoczętego właśnie w Kościele. - Jest wiele sytuacji, w których doświadczyć możemy przykrości. Ale dzisiaj Jezus mówi z tego krzyża: "Będziesz szczęśliwy, jeżeli będziesz okazywał miłosierdzie". Bo przebaczenie uzdrawia serce. Kiedy pojawia się odwet, łańcuch nienawiści potęguje się i zatruwa ludzkie serca. Wystarczy, że przebaczysz i wtedy cały plan szatana zostanie zniszczony, a twoje serce doświadczy uzdrowienia. To jedno z najpiękniejszych przesłań tego znaku - mówił kapłan. - Nie uciekajcie od krzyża - zwracał się do młodzieży.

  Kapłan podkreślał także rolę Maryi w życiowej drodze chrześcijanina. - Ona będzie z tobą w najtrudniejszych doświadczeniach. A każdy trud w Jej towarzystwie jesteś w stanie przeżyć - zaznaczał.

  - Ufam, że to spotkanie z symbolami spowoduje jeszcze większe zaangażowanie parafian w dzieło przygotowania ŚDM - mówi ks. proboszcz Chudzicki. - W parafii co miesiąc odbywa się spotkanie dla wolontariuszy i uczestników. Na spotkania przychodzi ok. 30 osób. Do przyjmowania pielgrzymów w domach zachęcać będziemy parafian podczas kolędy. Przygotowujemy już odpowiednie ulotki. Mamy doświadczenie, że takie działania przynoszą w naszej parafii odpowiednie owoce - mówi duszpasterz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół