• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Same się nie rozwiążą

  Justyna Liptak

  dodane 10.01.2016 16:30

  - Dzisiaj w naszej katedrze chcemy modlić się za osoby uzależnione, nadużywające alkoholu, a także za osoby im bliskie, bo odnowa duchowa to najskuteczniejszy moment w powracaniu do zdrowia - mówił ks. Bogusław Głodowski, archidiecezjalny duszpasterz trzeźwości i osób uzależnionych.

  Uroczystości związane z corocznym spotkaniem opłatkowym duszpasterstwa trzeźwości rozpoczęła Msza św. w katedrze oliwskiej.

  Ks. B. Głodowski na wstępie podkreślił, jak ważne jest, aby problemów alkoholowych nie bagatelizować. – Problemy alkoholowe to te, którym trzeba bezwzględnie przeciwdziałać, bo one nie rozwiążą się same. O pomoc dla nas samych albo bliskich nam osób możemy pytać kapłanów. W naszej diecezji działają kościelne ruchy trzeźwościowe. Jest blisko 50 wspólnot, a znajdują się w większości przy parafiach – dodał ks. B. Głodowski.   

  Eucharystii przewodniczył bp Zbigniew Zieliński. – Z racji tego, że jednoczy nas tu dzisiaj wiara, tym bardziej w trwaniu w trzeźwości nie wolno zapomnieć o sakramencie pokuty i pojednania. Rozpoczęliśmy Rok Miłosierdzia, a co za tym idzie, modląc się w katedrze, która jest kościołem stacyjnym, mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego w czasie tego jubileuszu. Przypomina nam o tym Brama Miłosierdzia, tak szeroko otwarta. Zaprasza nas do tego przejścia przez drzwi konfesjonału ku wolności – podkreślił duszpasterz.

  Biskup zauważył również, że aby wyjść z nałogu, trzeba nieustannie się starać. – Wymagajmy od siebie, nawet jeśli świat przestał od nas wymagać – mówił bp. Zieliński.

  Duszpasterz prosił, aby modlitwą obejmować nie tylko osoby uzależnione. – Nie zapominajmy w naszych modlitwach o wszystkich tych osobach, które zajmują się niesieniem pomocy ludziom uzależnionym i są dla nich wsparciem w podejmowanej codziennie walce – dodał bp Z. Zieliński.

  Po Mszy św. członkowie wspólnot trzeźwościowych, klubów abstynenta, grup samopomocowych - AA, Al-Anon, Alateen, DDA oraz osoby pracujące nad wyjściem z uzależnienia i współuzależnienia udali się do Auli Jana Pawła II, gdzie podzielili się opłatkiem przy wspólnym śpiewie kolęd i składaniu życzeń.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół