• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Zaproszeni przez Chrystusa

  Justyna Liptak

  dodane 14.01.2016 23:30

  - Chcemy, żeby nasze spotkanie było tradycyjne, dlatego zaśpiewamy kilka kolęd, przeczytamy fragment z Pisma Świętego, podzielimy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia - mówi Joanna Olbert, prezes Zarządu DIAK AG.

  Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej odbyło się w auli Jana Pawła II w Gdańsku. – Życzę nam wszystkim, aby Bóg błogosławił i wspierał wszystkie te sprawy, które służą Kościołowi nie tylko gdańskiemu, ale powszechnemu i całej naszej ojczyźnie. Życzę również, abyśmy z Bożą pomocą byli kontynuatorami tych dzieł, które zapoczątkowali pierwsi chrześcijanie na ziemiach polskich 1050 lat temu. Życzmy sobie nawzajem, abyśmy nie zaprzepaścili tych wszystkich dokonań, ażebyśmy wnosili i rozpowszechniali chrześcijaństwo wśród tych wszystkich, z którymi na co dzień się spotykamy i żeby przynosiło ono liczne owoce – mówiła J. Olbert do wszystkich zgromadzonych.

  Wśród członków AK biorących udział w spotkaniu był bp Wiesław Szlachetka. – Przez Chrystusa rodzimy się do nowego, wiecznego życia. Jesteśmy tym samym wezwani, by iść za Jezusem, dając świadectwo wiary. Jesteśmy zobowiązani, aby przyjmować Jego słowo, dzielić się nim z innymi, a przede wszystkim żyć nim na co dzień – mówił bp Szlachetka. Duszpasterz podkreślił, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na członkach AK. – Wy wychodzicie naprzeciw temu zaproszeniu Chrystusa, by Go naśladować i nieść Go światu. To wasz cel. Musicie nieustannie podejmować trud zamiany słowa Bożego w konkretne działania, które przyniosą dobro w waszych środowiskach. AK jest właśnie po to, by rozbudzać duchowość ewangeliczną, a tym samym wymiar ewangelicznych wartości w życiu kulturowym, społecznym, gospodarczym i politycznym – kontynuował duszpasterz.

  Biskup życzył wszystkim, aby w tym roku pełnym nowych wyzwań byli jeszcze wytrwalsi w niesieniu Boga. – Życzę wam przede wszystkim dużo siły, a także radości z tego, co robicie w ramach charyzmatu Akcji Katolickiej; żeby te wszystkie dzieła, które podejmujecie i poświęcacie im swój czas oraz talent, przynosiły wiele pięknych owoców – mówił biskup.

  Po wysłuchaniu fragmentu Pisma Świętego i wspólnym odśpiewaniu kolęd przyszedł czas na życzenia indywidualne i łamanie się opłatkiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół