• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Bliżsi społeczeństwu

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 15.01.2016 16:43

  - To jest powiat, gdzie potrzeby policji są zrozumiałe i czytelne. Gdzie samorząd rozumie, co to jest bezpieczeństwo i jak o nie dbać - mówił w Żukowie podczas uroczystości otwarcia nowego komisariatu insp. Zbigniew Maj, komendant główny policji.

  W asyście kompanii reprezentacyjnej odbyła się uroczystość otwarcia nowego komisariatu w Żukowie. Wydarzenie zgromadziło licznie przybyłych pomorskich policjantów oraz przedstawicieli samorządów okolicznych gmin i powiatów. W uroczystości uczestniczyli min. Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, oraz insp. Zbigniew Maj, komendant główny policji. Poświęcenia obiektu dokonał abp Sławoj Leszek Głódź.

  - To nowoczesny budynek. Ma nowoczesne pomieszczenia biurowe, salę recepcyjną, pomieszczenia socjalne, gabinety... - mówił insp. Zbigniew Maj. - Dzisiejszy dzień pokazuje, że policja będzie miała inną twarz, twarz bliską społeczeństwu. Dzięki nowej siedzibie jakość oraz warunki pracy policjantek i policjantów i pracowników będą lepsze. W imieniu własnym oraz całego garnizonu chcę podziękować zarówno ministerstwu, jak i samorządowcom, że tak hojnie wsparli tę inwestycję - podkreślał komendant główny.

  - Myślę, że nowy komisariat przyczyni się do tego, byście lepiej działali na tym terenie i jeszcze lepiej dbali o bezpieczeństwo mieszkańców - zwrócił się do policjantów.

  - Spraw Panie, aby wytrwałość policjantów w podejmowaniu codziennych obowiązków zawsze była połączona z odwagą i roztropnością, a także z duchem służby i mądrości w działaniu - modlił się metropolita. - Niech św. Michał Archanioł ma was w swojej opiece - dodał na zakończenie.

  Powierzchnia obiektu oddanego do użytku dzięki współpracy MSWiA oraz lokalnych samorządów liczy 690 m2. Jak podkreślali przedstawiciele policji, jest nowoczesny, funkcjonalny i wyposażony we wszystkie niezbędne środki biurowe i teleinformatyczne potrzebne policjantowi w XXI wieku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół