• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Czy potrafimy miłować Chrystusa?

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 24.01.2016 06:00

  - Jeżeli wypełniamy przykazania Chrystusa, stajemy się Jego przyjaciółmi i zostajemy wezwani, żeby ogłaszać wielkie dzieła Pana - mówił w prawosławnej cerkwi św. Mikołaja ks. Rafał Michalak z kościoła polskokatolickiego.

  Piękne śpiewy liturgiczne w wykonaniu chóru katedry św. Mikołaja w Gdańsku towarzyszyły ekumenicznej modlitwie o jedność Kościoła, która odbyła się 23 stycznia w gdańskiej cerkwi przy ul Traugutta. Modlitwie przewodniczył ks. ppłk. Daniel Popowicz, proboszcz prawosławnej parafii wojskowej. Homilię wygłosił ks. Rafał Michalak, proboszcz polskokatolickiej parafii pw. Bożego Ciała.

  - Bóg nie żąda naszych bogactw, za wyjątkiem bogactwa duszy. Jeżeli zaś powiemy, że cierpią nie nasi, ale ci inni - z innej denominacji, z innej konfesji - żadne pieniądze nas nie wykupią od Bożego gniewu. Ile jest warta dusza człowieka? Chyba cały świat nie jest jej wart - mówił ks. Rafał Michalak.

  - Zastanówmy się nad tym, czy potrafimy tak miłować Chrystusa, jak umiłowali Go uczniowie. Pomyślmy czy Jezus Chrystus jest dla nas Drogą, Prawdą i Życiem. Czy wypełniamy przykazania, które nam pozostawił - zachęcał duchowny. - Jeżeli odpowiemy na te pytania, to bez żadnej wątpliwości będziemy wiedzieć, czego oczekuje od nas nasz Pan i Bóg - dodał.

  - Bardzo radujemy się z tego, że mogliśmy gościć tu przedstawicieli wyznań chrześcijańskich w tygodniu modlitw o Jedność Chrześcijan - mówi ks. Dariusz Jóźwik, proboszcz prawosławnej parafii św. Mikołaja. - Mimo silnego mrozu, który panuje w Gdańsku, tak wielu wiernych z różnych kościołów chrześcijańskich dzisiaj uczestniczyło w nabożeństwie prawosławnym. Jest ich więcej niż w zeszłym roku. Cieszy nas ta wzrostowa tendencja i to, że nasze modlitwy zostały wysłuchane przez Pana - dodaje ks. Jóźwik.

  - Jesteśmy to co roku, ponieważ wspólna modlitwa o jedność wydaje się nam bardzo ważnym zadaniem, stojącym przed wyznawcami Chrystusa - mówi jedna z uczestniczek spotkania modlitewnego. - U naszych braci prawosławnych pociąga nas poza tym zarówno samej świątyni, jak i śpiewów, które w niej rozbrzmiewają - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół