• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Golgota, tu i teraz

  Jan Hlebowicz

  dodane 10.03.2016 10:19

  - To Pasja nietypowa, osadzona w dzisiejszych realiach, mówiąca o męce Pana Jezusa "tu i teraz". To, co dzieje się na scenie, może spotkać każdego z widzów w prawdziwym życiu - mówi Wojciech Mikuć, członek grupy teatralnej Nazaret.

  Teatr Nazaret zaprasza na Misterium Męki Pańskiej pt. "Noc ponad miastem" 12 marca o godz. 19 do kościoła pw. Chrystusa Króla w Gdyni-Małym Kacku oraz 13 marca o godz. 19 do kościoła pw. św. Józefa w Gdyni.

  Grupa teatralna Nazaret powstała w 2009 roku w prowadzonej przez siostry nazaretanki z Gdyni Katolickiej Szkole Podstawowej. Pierwszym spektaklem było Misterium Męki Pańskiej. - Kompletnie nie wiedzieliśmy, jak się za to zabrać. Jednak po drugiej czy trzeciej próbie coś zaiskrzyło. Z Bożą pomocą szło nam coraz lepiej. Złapaliśmy teatralnego bakcyla - wspomina W. Mikuć.

  To, co miało być jednorazowym doświadczeniem i niewielkim, lokalnym wydarzeniem, nieoczekiwanie okazało się sporym sukcesem. Sztuka została wystawiona kilkadziesiąt razy w całej archidiecezji gdańskiej, a jej nagranie w profesjonalnym studiu i wydanie w formie CD zaproponowało Radio Gdańsk. Do dziś spektakl cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem...

  W przedstawieniu bierze udział kilkadziesiąt osób. Wszyscy są amatorami pasjonatami. Zadaniem, jakie przed sobą postawili, jest przybliżanie widzom kultury katolickiej i ewangelizowanie społeczeństwa poprzez taką formę sztuki, jaką jest teatr.

  - Ewangelizujemy w pokorze, świadomi własnych niedoskonałości. Dzielimy się z innymi tym, co sami uważamy za dobre i wartościowe - tłumaczy Marek Woźniak. - W profesjonalnym teatrze, kontakt z aktorami jest ograniczony. U nas jest inaczej. Po każdym przedstawieniu pochodzą do nas ludzie i dzielą swoimi refleksjami oraz emocjami, które towarzyszyły im podczas oglądania sztuki - dodaje.

  Następne spektakle odbędą się 19 marca o godz. 19 w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdyni oraz 20 marca o godz. 19.30 w kościele pw. Dobrego Pasterza w Gdyni.

  Wstęp wolny. Spektakl trwa ok. 45 minut.

  Więcej na temat działalności Teatru Nazaret w 12. numerze "Gościa Gdańskiego" na 20 marca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół