• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Holendrzy arabskiego pochodzenia aresztowani

  jah

  dodane 17.03.2016 20:26

  Dwa najbliższe miesiące spędzą w areszcie trzej mężczyźni pochodzenia arabskiego, którzy próbowali w Gdyni kupić kałasznikowa i pistolet.

  Do próby nielegalnego zakupu doszło w poniedziałek. Do sklepu z bronią w Gdyni przy ul. Portowej weszło dwóch młodych mężczyzn, trzeci czekał w samochodzie z holenderskimi numerami rejestracyjnymi.

  Mężczyźni chcieli za łapówkę kupić kałasznikowa i glocka. Nie mieli pozwolenia, więc za każdą sztukę broni byli w stanie zapłacić po 5 tysięcy dolarów. To osiem razy więcej niż cena ze sklepowej półki. Mieli pecha, bo trafili na byłego komandosa, który jest właścicielem sklepu. Odmówił sprzedaży broni i zaczął dyskretnie nagrywać mężczyzn. Następnie sfotografował tablice rejestracyjne samochodu klientów i powiadomił o wszystkim odpowiednie służby.

  Do zatrzymania mężczyzn doszło na terenie centrum handlowego Riviera w Gdyni. Holendrzy nie chcieli wykonywać poleceń policjantów, więc antyterroryści użyli paralizatora. Po przeszukaniu ich pokoju w hotelu Hotton okazało się, że posiadali m.in. elektroniczne urządzenia do uruchamiania samochodów oraz gaz.

  Trzej mężczyźni pochodzą z Maroka i Turcji i posiadają paszporty Holandii. Mają od 26 do 29 lat. Za granicą byli karani za nielegalne posiadanie broni, rozboje i kradzieże.

  Spędzą w areszcie co najmniej dwa miesiące. Złożyli wyjaśnienia, ale nie przyznają się do winy. Prokurator Dorota Stawinoga-Lidke nie chce na razie ujawniać szczegółów ich zeznań. Są oskarżeni o nielegalną próbę nabycia broni, za co grozi od pół roku do 8 lat więzienia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Nina_
   17.03.2016 21:09
   W ostatnich dniach duńska telewizja wyemitowała nagranie z ukrytej kamery, na którym Mohammad Fouad al-Barazi, główny imam meczetu Związku Islamskiego w Danii, mówi o planach podboju Europy przez imigrantów. W nagraniu widać Al-Baraziego, który mówi: „W chwili obecnej otwieramy te kraje”. Zdaniem współpracujących ze stacją telewizyjną ekspertów od islamu, takich jak profesor Tina Magaard i profesor Thomas Hoffmann, w kontekście islamskim słowo „otwarcie” odnosi się do podboju. Imam zachęcał muzułmanów do przyjazdu do Europy i nie integrowania się. „Kiedy przyjechałem do tego kraju 23 lata temu, było tu zaledwie 55 tysięcy muzułmanów. Teraz jest nas 300 tysięcy. Wniosek z tego taki, że można żyć w tym kraju, nie integrując się z nim. Musicie zrozumieć warunki, w jakich żyjecie, nie stapiając się ze społeczeństwem” – mówi.
  • Nina_
   17.03.2016 21:13
   Nagranie powinni obejrzeć wszyscy którzy bezrefleksyjnie, choć ze szlachetnych pobudek, kierując się chrześcijańskim odruchem serca chcą otworzyć granice Polski muzułmanom. Warunkiem powodzenia integracji byłaby chęć uznania polskiego prawa i poszanowania Chrześcijan. Niestety jak widać podejście imigrantów muzułmańskich jest zupełnie inne. I to jest bardzo smutne, a karabiny które chcieli zakupić - bardzo wymowne.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół