Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Historia, patriotyzm, muzyka

- Chcesz lepiej poznać historię Polski? Chcesz zrozumieć znaczenie pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego? Przyjdź do kościoła św. Jakuba na nasz warsztat historyczny - zachęca Agnieszka Piotrowicz, współorganizator spotkania.

Już po raz czwarty w kościele pw. św. Jakuba w Gdańsku 15 czerwca o godz. 19 odbędą się warsztaty słowno-muzyczne pt. "Historia Polski w pieśni patriotycznej".

- Naszym celem jest pokazanie historii Polski w przystępny sposób, rozpropagowanie wartości patriotycznych oraz przypomnienie pięknych pieśni patriotycznych, które towarzyszą Polakom aż do dziś - wyjaśnia A. Piotrowicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół św. Jakuba.

Tym razem stowarzyszenie zaprezentuje pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Każdy z utworów zostanie poprzedzony wprowadzeniem Jarosława Kłosowskiego, który omówi kontekst wydarzeń z epoki, jak i przybliży tło historyczne powstania pieśni. Chętni będę mogli przyłączyć się do zaśpiewania takich utworów, jak: „Wojenko, wojenko", "Serce w plecaku" i wielu innych.

Pieśni zostaną wykonane przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku. Wstęp jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy