• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Zakochani w przyrodzie

  Jan Hlebowicz

  dodane 22.06.2016 14:40

  - Misja leśników, ludzi zakochanych w przyrodzie, współpracujących ze Stwórcą, jest szczególnego rodzaju darem - mówił bp Zbigniew Zieliński.

  W parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku 22 czerwca odbyły się regionalne obchody Święta Lasu i Leśników. Z tej okazji odprawiona została uroczysta Eucharystia, której przewodniczył abp Głódź, metropolita gdański. Homilię wygłosił bp Zieliński.

  - Wasza misja jest niezwykle ważna dla współczesnego świata i dla naszej ojczyzny. Istotna szczególnie wobec bardzo częstej ignorancji. Przewrotność współczesnego świata, w którym z grzechu robi się cnotę, a z cnoty grzech, daje o sobie znać w różnego rodzaju roszczeniach wobec środowiska leśników - podkreślił na wstępie.

  - Misja leśników to przede wszystkim uwrażliwianie człowieka na to, co piękne, na to, co tchnie prawdą o wartości świata stworzonego przez Stwórcę. Św. Augustyn mawiał: "Jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu". Jako ludzie lasu zdajecie sobie sprawę z dramatycznych skutków przewrócenia tej hierarchii wartości - dodał.

  - Wyzwania pracy leśników, ludzi związanych z przyrodą, wpisują się mocno w zasady życia chrześcijańskiego. "Poznacie ich po owocach" - mówi Pan Jezus w Ewangelii. Jako ludzie lasu doskonale zdajecie sobie sprawę, kiedy mamy do czynienia ze złymi, a kiedy z dobrymi owocami. Doświadczenie pracy na łonie przyrody należy odnosić także do życia osobistego - mówił bp Zieliński.

  - Modlitwa, zrozumienie istoty misji leśniczych, wskazywanie pozytywnych i ważnych aspektów naszej pracy są dla nas niezwykle istotne. Cieszę się, że wspólne świętowanie zaczęliśmy od Mszy św. - zaznacza Adam Kwiatkowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół