• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Przygotowania do ŚDM na finiszu

  Justyna Liptak

  dodane 13.07.2016 00:40

  - Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy się spotykać nawet codziennie, żeby mieć pewność, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik - mówi ks. Krzysztof Nowak, diecezjalny koordynator ds. ŚDM.

  W parafii pw. Bożego Ciała na gdańskiej Morenie odbyło się jedno z ostatnich spotkań przygotowujących archidiecezję gdańską do Światowych Dni Młodzieży. – Już za kilka dni będziemy witać pielgrzymów. Naszą archidiecezję odwiedzi prawie 4 tys. osób. Na chwilę obecną najliczniejszą grupę stanowią Francuzi – dodaje ks. Nowak.

  W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele parafii przyjmujących pielgrzymów, wspólnot czynnie zaangażowanych w organizację ŚDM 2016 w naszej archidiecezji oraz osoby odpowiedzialne za grupy wyjeżdżające do Krakowa.

  Sporo czasu poświęcono na omówienie zagadnień dotyczących m.in. przejazdów kolejowych, biletu komunikacyjnego, identyfikatorów, spraw liturgicznych, Korowodu Świętych i Festiwalu Młodych. – Nie mogliśmy pominąć tak ważnej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo – to związane z kolejowym transportem pielgrzymów na ŚDM do Krakowa oraz z uroczystościami, które odbywać się będą 23 lipca w Gdańsku – podkreśla koordynator.

  Przedstawiciele poszczególnych parafii zostali również wyposażeni w odpowiednie "gadżety" dla pielgrzymów. – Przekazaliśmy identyfikatory dla pielgrzymów i wolontariuszy oraz wszelkiego rodzaju mapki, informatory, dokumenty, które pozwolą bezpiecznie i spokojnie poruszać się naszym pielgrzymom po całej diecezji gdańskiej – mówi ks. Nowak.

  Już 20 lipca od samego rana przyjeżdżać będą do naszej archidiecezji grupy pielgrzymów. Nastąpi ich rozlokowanie i przyjęcie. – Dniem kulminacyjnym wizyty młodych będzie sobota 23 lipca. Rozpocznie się on na pl. Solidarności od Litanii Narodów, czyli wspólnej modlitwy pielgrzymów i mieszkańców miasta w intencji świata i swoich ojczyzn. Następnie sprzed pomnika Poległych Stoczniowców wyruszy marsz, czyli Korowód Świętych, który zakończy się w bazylice Mariackiej. Tam odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego – mówi ks. Nowak.

  Każdy mieszkaniec Pomorza może czuć się zaproszony do wzięcia udziału w archidiecezjalnych wydarzeniach związanych z ŚDM. Więcej informacji TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół