• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nasz czas oczekiwania

  Justyna Liptak

  dodane 13.07.2016 20:30

  W środę 13 lipca w kościele św. Katarzyny w Gdańsku rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne pod hasłem: "Wiara cię uzdrowiła".

  Rekolekcje potrwają do 15 lipca. – Nasze spotkania przygotują duchowo Rodzinę Bractwa Szkaplerza do odpustu Matki Bożej Szkaplerznej, który odbędzie się w naszym kościele 16 lipca – mówi o. Adam Kotula OCarm.

  Spotkaniom przewodniczy i konferencję prowadzi o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Sekretariatu Ewangelizacji oo. Franciszkanów. – Oczekiwanie na Jezusa jest wpisane w nasze chrześcijańskie życie – mówił rekolekcjonista. – Tak, jak w Starym Testamencie zapisane zostało, że lud oczekiwał przyjścia Mesjasza, tak my obecnie również oczekujemy powtórnego przyjścia Pana w chwale. Z naszej strony jest to okazanie Bogu wierności, a tym samym gotowości do przyjęcia Go.  

  Rekolekcjonista zaznaczył, że prawdziwa miłość do Jezusa to również tęsknota, kiedy nie można z Nim być. – Ci, którzy uczestniczą w codziennej Eucharystii, najlepiej rozumieją, czym jest oczekiwanie na spotkanie z Panem. Jeśli nie mogą się z Nim spotkać na porannej Mszy św., odliczają każdą minutę do wieczornej liturgii. Tak właśnie się czeka na spotkanie z ukochaną osobą – wyjaśnia o. Iwaszko.

  Franciszkanin podkreślił, że to wiara sprawia, że zaczynamy oczekiwać Boga. – Człowiek wierzy, że tylko Jezus może nas wyzwolić w naszym codziennym życiu. Oczekujemy pomocy w wychodzeniu z nałogu czy pomoc w rozwiązaniu problemów, z którymi się borykamy. A Bóg słucha i przychodzi do tych, którzy oczekują i wierzą – mówi rekolekcjonista.

  Codzienne spotkania rozpoczynać się będą konferencją o godz. 17, następnie o godz. 18 będzie Msza św. z kazaniem. Na godz. 19 przewidziana została kolejna konferencja, po której nastąpi modlitwa wstawiennicza.

  Rekolekcje są otwarte dla wszystkich chętnych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół