• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Poniedziałkowe spotkania z muzyką

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 29.08.2016 21:48

  Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli w Sopocie to letni festiwal melomana. Wydarzenie obfituje w liczne prawykonania nowych kompozycji oraz prezentuje ciekawych wykonawców.

  Piąta już edycja festiwalu świadczy o sporym zainteresowaniu publiczności. Koncert, który odbył się 29 sierpnia, był jubileuszowym zespołów Duo Sopot oraz Trio Sopot.

  W tym roku mija 25. rocznica utworzenia i pierwszych występów duetu wiolonczela-akordeon, utworzonego przez sopocianki Elżbietę Rosińską i Annę Sawicką. Po 15 latach do zespołu dołączyła skrzypaczka Małgorzata Skorupa, gdańszczanka zakochana w Sopocie.

  Zespół można często usłyszeć na powołanych do życia przez jego członkinie "Wieczorach Muzycznych" u św. Andrzeja Boboli w Sopocie, na koncertach w Towarzystwie Przyjaciół Sopotu – Dworek Sierakowskich, a także na estradach w Polsce i za granicą.

  Duo Sopot i Trio Sopot mają za sobą liczne prawykonania utworów polskich i zagranicznych kompozytorów. Wiele kompozycji zostało dedykowanych zespołowi. Artystki zamawiają również utwory u twórców, przyczyniając się do wzbogacenia polskiej kultury. Zespół ma w dorobku liczne nagrania archiwalne oraz płyty.

  W czasie jubileuszowego koncertu artystki wykonały utwory m.in. Krzysztofa Naklickiego, Heikki Valpola czy Edwarda Griega. - Bardzo podoba mi się kameralna atmosfera tego kościoła. Piękne wnętrze i bliskość artystów, którzy są prawie na wyciągnięcie ręki, sprawiają, że w muzyce można się zatopić, prawie jej dotknąć, dlatego lubię te poniedziałkowe spotkania - mówi pani Bożena, sopocianka.

  Koncerty w ramach "Wieczorów Muzycznych" u św. Andrzeja Boboli, odbywających się pod honorowym patronatem abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego, potrwają do 19 września. Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

  Program:

  5 września - Jerzy Madrawski (kompozytor i akordeonista), Trio Sopot

  12 września - Szymon Kobylinski (bas), Marek Sikora (puzon), Anna Mikolon (fortepian)

  19 września - Chór Męski "Echo" z Tczewa, Leszek Gołab (dyrygent)

  Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19. Wstęp wolny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół