• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pod opieką Matki

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 08.10.2016 16:58

  W rumskim sanktuarium odbył się akt zawierzenia Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych.

  – Dzisiaj spotkaliśmy się, aby dokonać aktu zwierzenia Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej. Pragniemy zawierzyć nas samych, a także wszystkie działania, które podejmujemy i podejmować będziemy w służbie Kościoła i naszej ojczyzny – mówi Joanna Olbert, prezes DIAK AG.

  Uroczystości związane z aktem zawierzenia odbyły się w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rumi. Uczestnicy przeszli najpierw przez Bramę Miłosierdzia, by następnie uczestniczyć w Eucharystii. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka. – Jesteście tymi, którzy pielęgnują duchowość i wyobraźnię miłosierdzia przez konkretne dzieła charytatywne podejmowane w ramach Akcji Katolickiej – zwrócił się do zebranych biskup. – Miłosierdzie to najpiękniejsze i najpełniejsze imię Boga. To imię zaczęło objawiać się wtedy, kiedy na świecie zaczął pojawiać się grzech, a wraz z nim śmierć, cierpienie, różnego rodzaju niedostatki, bieda i łzy. Okazuje się, że pierwszą odpowiedzią Boga na grzech jest właśnie miłosierdzie.

  Biskup podkreślił, że o miłosierdziu Boga zaświadcza cała historia zbawienia. – Najpełniej Bóg okazał miłosierdzie w swoim Synu – w Jego ziemskiej misji, a zwłaszcza w Jego paschalnym dziele – męce, śmierci i zmartwychwstaniu. To w tej ofierze Jezus wziął na siebie konieczność zadośćuczynienia za grzechy świata. Bo w Bożym miłosierdziu jest dla nas odpuszczenie grzechów i życie wieczne – mówił hierarcha.

  Duszpasterz przypomniał, że trwający Rok Miłosierdzia jest doskonałą okazją, aby poprzez sakramenty czerpać z Bożego miłosierdzia. – To ogromny dar, który otrzymaliśmy. Nie wolno nam jednak zapomnieć, że doświadczenie Bożego miłosierdzia skłania nas do postawy miłosierdzia wobec bliźniego – podkreślił.

  – A tych, którzy faktycznie potrzebują pomocy, wylicza dobrze znany katalog uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała – dodał kaznodzieja. 

  Pod koniec Mszy św. J. Olbert odczytała akt zwierzenia. – Maryjo, Królowo Apostołów, Kościoła św. Opiekunko, Wspomożycielko Wiernych! Pod Twoją Matczyną opiekę oddajemy dzisiaj uroczyście cale nasze apostolstwo Akcji Katolickiej. Błogosław naszym zamiarom i pracom, naszym zabiegom i dziełom, naszym słowom i uczynkom, aby służyły Kościołowi i naszej ojczyźnie.

  – Maryja jest potężną wspomożycielką i orędowniczką u Boga. Wierzymy, że pomoże również naszej Akcji Katolickiej i będzie źródłem wzrostu i rozkwitu naszej wspólnoty – mówi ks. Zbigniew Cichon, asystent kościelny DIAK AG.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół