• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Będziecie ambasadorami Polski

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 08.10.2016 23:18

  - Wybraliście miejsce unikatowe pod względem jakości szkolenia, ale także historii. Tej, której Akademia ma za sobą, jak i tej, której wy będziecie od dzisiaj twórcami - mówił 8 października do studentów Akademii Morskiej Paweł Brzezicki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

  Młodzież studencka i pracownicy naukowi Akademii Morskiej, a także liczni goście reprezentujący władze państwowe i samorządowe oraz zaprzyjaźnione uczelnie z Wybrzeża spotkali się 8 października przed cumującym przy Nabrzeżu Pomorskim "Darem Młodzieży", by w uroczysty sposób zainaugurować nowy rok akademicki. W wydarzeniu uczestniczył abp Sławoj Leszek Głódź.

  Swoje słowo do uczestników uroczystości skierował prezydent Andrzej Duda.

  "Warunkiem uwolnienia olbrzymiego potencjału polskiej nauki, warunkiem dynamicznego rozwoju i ogólnoświatowej popularyzacji polskiej kultury jest nowa, porywająca wizja przyszłości, celu, ku któremu zmierzamy/.../ Naukowo-dydaktyczna działalność uczelni musi być nakierowana na szeroko pojęty awans cywilizacyjny naszego kraju, na atrakcyjności konkurencyjność Polski jako państwa o wielkich możliwościach" - napisał do młodych prezydent.

  - Bądźcie przekonani, że kariera wasza, chociaż trudna, będzie pełna sukcesów. Praca na morzu jest jedną z najpiękniejszych prac, jakie można wykonywać dla swojej ojczyzny i dla siebie. Absolwenci szkół morskich stanowią dzisiaj jedną z najpotężniejszych sił ekonomicznych naszego narodu - mówił Paweł Brzezicki.

  Wśród przemawiających znalazł się także Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury i budownictwa.

  - Będziecie przygotowani do tego, aby pływać po morzach i oceanach świata i sławić polską banderę, ale także by być ambasadorami Polski i polskiej gospodarki. Gospodarka morska jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki narodowej, która ma ogromny potencjał rozwoju. Zrobimy wszystko jako rząd, by ten potencjał wykorzystać - przekonywał.

  - Mam nadzieję, że kolegom i koleżankom, którzy rozpoczęli naukę w tym roku, wszystko się powiedzie. Życzę im wielu sukcesów - mówił już po uroczystości studiujący na IV roku Wydziału Elektrycznego Mateusz.

  - Niedługo rozpoczynam praktyki. Jeszcze nie wiem, czy chcę pływać. Na pewno jednak swoje życie zawodowe zamierzam związać z gospodarką morską. Myślę, że ostatnimi czasy była ona trochę zaniedbana. A to przecież jedna z najważniejszych branż w gospodarce. Mam jednak nadzieję, że teraz wszystko pójdzie do przodu, że będzie dobrze - przekonuje Mateusz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół