• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Symbol polskich możliwości gospodarczych

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 14.10.2016 19:03

  - Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jaka odpowiedzialność spoczywa na naszych barkach. To właśnie my mamy kontynuować to, co udało się osiągnąć przez dziewięć ostatnich dekad - mówił podczas obchodów 90-lecia stoczni Nauta Sławomir Latos, prezes zarządu.

  Najstarsza istniejąca polska stocznia obchodzi w ostatnich dniach jubileusz swojego 90-lecia. Najważniejszym punktem przeżywanych uroczystości była gala, która odbyła się 13 października w gdyńskim Teatrze Muzycznym. Uczestniczyli w niej licznie przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, delegacje Polskich Sił Zbrojnych oraz przedstawiciele branży okrętowej i zbrojeniowej. W odbywających się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy obchodach wzięli udział min.: Adam Kwiatkowski, szef gabinetu prezydenta, Paweł Brzezicki, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Jan Dziedziczak, wiceminister spraw zagranicznych, Zbigniew Sulatycki, wiceminister gospodarki morskiej w rządzie Jana Olszewskiego, Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni oraz abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

  List prezydenta skierowany do przeżywających uroczystość odczytał minister Adam Kwiatkowski. "Stocznia Nauta i Gdynia pozostają symbolami polskich możliwości gospodarczych i urzeczywistniania marzeń o Polsce stawiającej czoła wyzwaniom, otwartej na świat. Życzę, byście czerpali państwo z tych najlepszych tradycji" - napisał w swoim liście prezydent Andrzej Duda.

  Przemawiający podkreślali ogromne znaczenie, jakie gospodarka morska wywiera na rozwój gospodarczy, poprawę warunków materialnych obywateli i zwiększenie znaczenia Polski na arenie międzynarodowej.

  - Technologia budowy okrętów jest najważniejszą, jaką posiada nasze państwo. Dlatego stocznia Nauta, która jest jednym z podstawowych ogniw przemysłu okrętowego, jest dla nas niezwykle istotnym elementem - mówił min. Paweł Brzezicki. - Myślę, że program odbudowy polskiej floty, który ma być realizowany w polskich stoczniach przyniesie Naucie następne sukcesy - zaznaczał.

  - Mamy wielkie zobowiązanie, by tu, nad polskim morzem głośno mówić, że gospodarka morska, przemysł okrętowy i stoczniowy, to nie jest zwykły sektor gospodarki, który może się rozwijać w warunkach wolnej konkurencji, ale jest to świadoma działalność państwa w obszarze gospodarczym, który musi widzieć, że dostęp do morza to rozwój całego kraju. Sukces gospodarki morskiej staje się źródłem i jednym z filarów rozwoju gospodarczego całego kraju - podkreślał Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół