• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Kościół potrzebuje pustyni

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 04.12.2016 23:55

  - Dzisiaj każdy z nas potrzebuje pustyni, bo jest to miejsce bliskości Boga i doświadczenia Jego obecności. Jeżeli oderwiemy się od codziennego zgiełku, Bóg będzie przemawiał do naszych serc. Potrzebujemy tego zwłaszcza w Adwencie - mówił 4 grudnia ks. Jan Kucharski, proboszcz gdańskiej parafii NMP Matki Kościoła.

  "Wieczór Chwały - droga do uwolnienia" - to hasło spotkania, które zgromadziło w kościele NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej wiernych na Eucharystii i żywiołowej modlitwie uwielbienia.

  - Bóg dociera do ludzkich serc na pustyni. Dzisiaj musimy tej pustyni szukać. Potrzebuje jej cała wspólnota Kościoła. Zdecydowanie potrzebujemy tego, by więcej czasu poświęcić na spotkanie z Bogiem - mówił w homilii ks. Kucharski.

  Po Eucharystii, w której uczestniczyło kilkaset osób, przyszedł czas na nauczanie wprowadzające w modlitwę uwielbienia. - Nie możemy trwać w bojaźni, ale musimy iść przez życie zdecydowanie i głosić chwałę Boga. Jesteśmy do tego wezwani. W tej chwale On będzie przychodził do nas ze swoimi łaskami, z uzdrowieniem i uwolnieniem - mówiła podczas spotkania Alicja Marciniak ze Szkoły Nowej Ewangelizacji.

  Wieczory uwielbienia to wydarzenie, które parafia NMP Matki Kościoła wraz z gdańską SNE organizuje cyklicznie od kwietnia 2016 roku. - Naszą modlitwę zawsze zaczynamy od Mszy św., bo w wymiarze duchowym z tego wszystko wypływa - mówi ks. Kucharski. - W modlitwie uwielbienia co miesiąc uczestniczy ok 100-200 osób - cieszy się proboszcz.

  - Jestem tu po raz pierwszy, ale muszę powiedzieć, że ta spontaniczna modlitwa zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Czułam się wręcz otulona obecnością Boga - mówi Agata, która na spotkanie przyjechała z Gdyni.

  "Wieczory Chwały" w obejmującej Zielony Trójkąt parafii odbywają się zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca. Organizatorzy zapowiadają, że najbliższy odbędzie się już 1 stycznia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół