• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Rozpalili ogień Bożej miłości

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 10.12.2016 19:00

  W sobotę 10 grudnia w parafii św. Mikołaja odbyła się inauguracja gdyńskiego ogniska "Sychar".

  Pierwsze spotkanie poprzedziła Msza św., w czasie której homilię wygłosił ks. Paweł Dubowik, krajowy duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar".

  - To ognisko, które dzisiaj zapalacie, ma was ogrzewać, tak jak Bóg ogrzewa każdego człowieka, dając miłość i radość - mówił na wstępie kaznodzieja.

  Duszpasterz podkreślił, że ogień, którym jest Bóg i Jego miłość do człowieka, może zdziałać niemożliwe. - Może wypalić grzech, pychę, egoizm, patrzenie tylko przez pryzmat swojej mądrości, aby zrodziła się w nas pokora, miłość, otwartość, nadzieja i skupienie się na drugim człowieku. Boża miłość może scalić i połączyć to, co rozbite. Bo dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych - mówił.

  - Waszym zadaniem, jako inaugurujących wspólnotę, jest przede wszystkim to, abyście chcieli patrzeć na to światło, którym jest Bóg i z tym światłem podążać do innych. Chciejcie tym Bożym ogniem ogrzać tych wszystkich, którzy przyjdą zmarznięci i obolali, bez nadziei na poprawę życia. Wykorzystajcie w pełni ciepło tego ognia - zachęcał ks. Dubowik.

  Idea, aby w Gdyni-Chyloni powstała Wspólnota Trudnych Małżeństw "Sychar", zrodziła się po rekolekcjach, które odbyły w październiku. Gośćmi spotkania byli wówczas przedstawiciele gdańskiego ogniska "Sychar" wraz z opiekunem duchowym ks. Piotrem Adamskim.

  - Po rozmowie z ks. Piotrem doszliśmy do wniosku, że wspólnota o takim charyzmacie to inicjatywa, którą powinno się wdrożyć również w Gdyni - mówi ks. Jacek Socha, proboszcz parafii św. Mikołaja.

  Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar" jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa. - Propozycja spotkań skierowana jest zarówno do tych par, które przeżywają kryzys i są jeszcze razem, oraz do tych, które żyją w separacji czy nawet są po rozwodzie, ale mają w sobie pragnienie ratowania związku małżeńskiego. Jesteśmy otwarci na wszystkie te sytuacje - podkreśla proboszcz.

  Spotkania Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar" odbywać się będą dwa razy w miesiącu, w poniedziałki. Propozycja jest dedykowana szczególnie do małżeństw z Gdyni, Redy, Rumi, Wejherowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół