• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Czas podsumowań

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 17.12.2016 19:45

  - Dzisiaj trzeba modlić się o ład i pokój w naszych sercach, ale także w sercach wiernych i w naszej ojczyźnie - mówił odnosząc się do obecnej sytuacji w Polsce abp Sławoj Leszek Głódź.

  Kilkuset kapłanów spotkało się 17 grudnia w oliwskiej Auli Jana Pawła II, aby wraz z metropolitą oraz biskupami pomocniczymi przeżywać uroczystość opłatkową.

  - Święta Bożego Narodzenia są niezwykle radosne. Życzę więc Wam dobrej atmosfery i satysfakcji z tego roku, który dobiega końca - mówił do księży abp Sławoj Leszek Głódź.

  W swoim słowie hierarcha podzielił się ze zgromadzonymi refleksją na temat niedawnej wizyty w Moskwie. Poruszył także wiele aktualnych wątków dotyczących podejmowanych przez kapłanów działań duszpasterskich. Jak zaznaczał, kończący się rok kalendarzowy jest szczególną okazją do ich podsumowania.

  Metropolita z troską mówił o potrzebie pracy nad budzeniem i kształtowaniem powołań do kapłaństwa. - Wiemy, że nad sprawą powołań czuwa Duch Św. Ale to także owoc naszej pracy duszpasterskiej - podkreślał.

  W imieniu kapłanów życzenia metropolicie złożył ks. Krzysztof Hapka, proboszcz parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Juszkowie. - Nowy rok duszpasterski który rozpoczęliśmy pod hasłem "Idźcie i głoście" jest okazją dla nas, by wyjść do naszych braci i sióstr, którzy są daleko od Boga. Ważne jest tu nasze kapłańskie świadectwo życia. Na świadectwie wiary opiera się bowiem nasza duszpasterska skuteczność - zaznaczał ks. Hapka.

  - Życzę wszystkim spełnienia w kapłańskim powołaniu, światła i radości, by z nadzieją patrzeć w przyszłość i wyzwalać to, co najpiękniejsze, co przyciąga i buduje - mówił do zgromadzonych. - W Chrystusie, który rodzi się w żłóbku w Betlejem, jest nasze życie, światło i radość - podkreślał kapłan.

  Podczas uroczystości Betlejemskie Światło Pokoju przekazali metropolicie harcerze z Drużyny Wodnej Hufca Gdańsk - Oliwa. Swoim śpiewem spotkanie uświetnił gdyński chór "Sine Nomine".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół