• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Gdzie miłość, tam Boże Narodzenie

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 02.01.2017 23:27

  - Pasterze dali wiarę słowu. Tak, jak oni, my także wierzymy, że to Dziecię jest Zbawicielem świata - mówiła podczas koncertu kolęd Kasia Bogusz.

  Kilkaset osób uczestniczyło 2 stycznia w zorganizowanym w gdańskim kościele NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej koncercie kolęd grupy Zespół w Składzie. Tworzą ją muzycy występujący na co dzień w wielu znanych zespołach prezentujących muzykę chrześcijańską.

  - Koncerty "Zespołu w składzie" mają wymiar ewangelizacyjny. Pomiędzy kolędami pojawia się wiele treści kerygmatycznych. Można usłyszeć także świadectwa życia. To wszystko sprawia, że wydarzenie nie jest już zwykłym koncertem kolęd, ale głoszeniem Jezusa Chrystusa - podkreśla ks. Jan Kucharski, proboszcz parafii. - W komentarzach członków zespołu znajduje się także słowo wyjaśniające treść konkretnych kolęd. Często zwracają przy tym uwagą na słowa, które na co dzień nam umykają - dodaje kapłan.

  - Wydaje się, że kolęd możemy mieć już dość, ponieważ słyszymy je przez cały Adwent w naszych sklepach. Myślę jednak, że warto się nad nimi zatrzymać, bo niosą bardzo wiele treści. To historia wcielenia opowiedziana niejako "w pigułce" - mówiła Kasia Bogusz, wprowadzając słuchaczy w znaną kolędę "Wśród nocnej ciszy". - Pasterze dali wiarę słowu. Aż do dziś czekamy na powtórne przyjście Jezusa. A, póki co, mamy Go codziennie przy sobie - na ołtarzu, pod postacią chleba i wina. Ta kolęda jest okazją do wyznania wiary - podkreślała.

  Występ zespołu nie ograniczył się jedynie do śpiewu tradycyjnych kolęd. Wśród przedstawionych utworów znalazła się m.in. kompozycja pochodząca z repertuaru zespołu Na Górze. - To nietypowy zespół. Jego członkami są ludzie niepełnosprawni umysłowo. Sami piszą teksty piosenek. Tekst tej piosenki napisał 10-letni Tomasz ze Szczecina - wyjaśniał Robert Drężek. - Jej słowa brzmią: "Krowa daje mleko, kura jajka znosi, a miłość człowieka Boga nam przynosi". To trzy oczywiste, prosto wyrażone prawdy. Bóg z miłości daje człowiekowi samego siebie. Tam, gdzie w naszych wzajemnych relacjach jest miłość, tam - śmiało można to powiedzieć - jest Boże Narodzenie. Jest tam sam Bóg - zaznaczył muzyk.

  - To dobry czas dla wspólnoty parafialnej. Ten czas nie jest czasem wzruszenia, ale głębokiej modlitwy - mówi ks. Kucharski.

  Zespół w Składzie to 7-osobowa grupa złożona ze znanych polskich muzyków, grających na co dzień w takich zespołach, jak: Luxtorpeda, Arka Noego, 2Tm2,3, Happysad, Deus Meus oraz współpracujących z Martyną Jakubowicz, Urszulą Dudziak, Lidią Pospieszalską, Smolikiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół