• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Duże fale szaleją na Zatoce Gdańskiej

  Jan Hlebowicz Jan Hlebowicz

  dodane 05.01.2017 15:50

  Sztorm uszkodził molo w Sopocie. Obiekt został zamknięty.

  Zatoka Gdańska jest dewastowana przez ogromne fale. W Sopocie sztorm uszkodził molo, które zostało zamknięte. Można spodziewać się, że otwarcie nastąpi dopiero jutro rano. Wszystko zależy od siły wiatru i stanu oblodzenia pokładu spacerowego.

  Ofiarą silnego wiatru nad Bałtykiem jest także Orłowo. Z obu stron orłowskiego mola zniknęła plaża. Morze wyrzuciło na brzeg ogromne ilości morskich śmieci, konarów, a nawet niemal całych drzew. Wysokie fale morskie zalewają też bulwar w centrum Gdyni.

  Trwają także kłopoty na gdańskim lotnisku. Porywisty wiatr utrudnia lądowanie i wyloty samolotów. Od wczorajszego wieczoru loty są przekierowywane lub opóźnione. Kilka zostało odwołanych. Ta sytuacja się utrzymuje. Pracownicy portu lotniczego radzą na bieżąco obserwować tablice przylotów i odlotów dostępne TUTAJ.

  Stan wody w Zatoce Gdańskiej powoli zaczyna opadać. Jednak silny wiatr targa morzem i nadal stanowi duże zagrożenie.

  Zatoka Gdańska jest dewastowana przez ogromne fale   Zatoka Gdańska jest dewastowana przez ogromne fale Jan Hlebowicz /Foto Gość Oprócz mocnego wiatru przez kilka dni mieszkańców Pomorza czekają opady śniegu i niska temperatura. W noc z czwartku na piątek będzie przelotnie padać śnieg. Temperatura od -11 do -8 stopni C, nad samym morzem - około -4 stopni. Do tego dojdzie wiatr, który nad morzem będzie porywisty. Może powodować zamiecie śnieżne ograniczające widzialność do 200 m.

  Śnieg będzie padać do soboty. 7 stycznia synoptycy przewidują -6 stopni, nad morzem - około -2 stopni. Z kolei w niedzielę szczególnie uważni powinni być kierowcy. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół