• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Niestrudzenie upominają się o prawdę

  Jan Hlebowicz Jan Hlebowicz

  dodane 12.01.2017 21:00

  Byli opozycjoniści i członkowie "Solidarności" ze Stowarzyszenia "Godność" przełamali się opłatkiem.

  W gdańskiej sali Akwen 12 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe członków Stowarzyszenia "Godność". Gościem honorowym wydarzenia był ks. Ireneusz Bradtke, proboszcz bazyliki Mariackiej.

  - Dzisiaj niektórzy chcą zapomnieć o roli, jaką odgrywał Kościół w czasach PRL. Był oazą wolności, którą tworzyli polscy duchowni. Oni dawali przestrzeń, w której rodziła się niepodległa Polska. Te przestrzenie na Pomorzu mają konkretne nazwy i imiona. To bazylika Mariacka, bazylika św. Brygidy, ks. Henryk Jankowski, ks. Stanisław Bogdanowicz czy nieżyjący już ks. Hilary Jastak z Gdyni. Wasze stowarzyszenie o tę prawdę niestrudzenie się upomina - podkreślił.

  - Życzę, by czas waszej aktywności społecznej był czasem błogosławionym. Niech wasze starania, dobre chęci i pragnienia przynoszą dobre owoce po to, by między nami było jak najwięcej miłości, zgody i solidarności. Takiej prawdziwej solidarności, "gdzie jedni z drugimi razem noszą brzemiona" - jak mówił św. Jan Paweł II w Gdańsku - dodał.

  Po słowach kapłana wszyscy zebrani zaśpiewali kolędy, przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

  - Dziękuję wszystkim za przybycie, wspólne kolędowanie, mądre, krzepiące słowa. Jest nas coraz mniej, chorujemy, walczymy z różnymi przeciwnościami. Ale nie poddajemy się. Działamy aktywnie i będziemy działać dalej. Na chwałę Polski - podsumował Czesław Nowak, prezes Stowarzyszenia "Godność".


  Stowarzyszenie "Godność" zrzesza byłych opozycjonistów i członków "Solidarności" represjonowanych za swoją działalność przez władze komunistyczne. Stowarzyszenie pielęgnuje pamięć o tych, którzy już odeszli, a przyczynili się do odzyskania suwerenności.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół