• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Miejcie oczy szeroko otwarte

  Jan Hlebowicz Jan Hlebowicz

  dodane 13.01.2017 21:00

  Abp Sławoj Leszek Głódź złożył noworoczne życzenia przedstawicielom lokalnych władz samorządowych.

  W auli św. Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie 13 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe samorządowców województwa pomorskiego z arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głódziem.

  - Musimy mieć świadomość, że jednym z największych sukcesów transformacji ustrojowej z 1989 roku są samorządy - podkreślił na wstępie metropolita gdański. - Samorządy, które w swej istocie mają być władzą stojącą najbliżej obywatela oraz wolną od uwarunkowań politycznych.

  Abp Głódź dodał, że działania samorządów sprzyjają pobudzaniu przedsiębiorczości, wyzwalaniu oddolnych inicjatyw, a także tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego, identyfikującego się ze swoją ojczyzną i regionem. W tym kontekście metropolita podziękował samorządowcom za wsparcie udzielane Caritas Archidiecezji Gdańskiej oraz pomoc i życzliwość okazaną w czasie Światowych Dni Młodzieży.

  - Dziękuję Bogu, że co roku tak licznie zbieramy się w tej auli, śpiewamy kolędy, łamiemy opłatkiem. Chciałbym życzyć wam wszystkim, byście zawsze mieli oczy szeroko otwarte na drugiego człowieka, żebyście w swojej działalności dostrzegali problemy lokalnej społeczności i skutecznie je rozwiązywali - zakończył.

  Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, podczas swojego wystąpienia podziękował abp. Głódziowi za zaproszenie na wspólne kolędowanie, a także za wsparcie duchowe okazywane przez cały zeszły rok. - Chciałbym wszystkim życzyć, by zmiany, które czekają nas w 2017 roku, były zmianami dobrymi. Żebyśmy, mimo dzielących nas różnic, współpracowali i w zgodzie spotkali się na kolejnym opłatku - zaznaczył.

  Hanna Zych-Cisoń, wiceprzewodniczącą sejmiku województwa pomorskiego, życzyła wszystkim samorządowcom, by podejmowali mądre i odpowiedzialne decyzje. - Życzę nam także, aby więcej nas łączyło niż dzieliło. Żebyśmy w naszą pracę wkładali dużo radości i satysfakcji, a przede wszystkim kierowali się dobrem społecznym - mówiła.

  W spotkaniu uczestniczyli m.in. Paweł Orłowski, członek zarządu województwa pomorskiego, Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, Michał Pasieczny, prezydent Rumi, Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska, Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni, Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. Na spotkaniu z metropolitą gdańskim nie zabrakło burmistrzów, wójtów, sołtysów, radnych z woj. pomorskiego. 

  Opłatkowy czas umilił zespół wokalno-instrumentalny Cappella Gedanensis, który wykonał najpiękniejsze polskie kolędy.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół