• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pojednanie jest naszym zadaniem

  Jan Hlebowicz Jan Hlebowicz

  dodane 18.01.2017 20:10

  W kościele ewangelicko-augsburskim w Sopocie odbyło się kolejne spotkanie w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  W nabożeństwie uczestniczyli duchowni kościołów: prawosławnego, metodystycznego, polskokatolickiego i ewangelicko-augsburskiego. We wspólnej modlitwie wzięli udział także bp Zbigniew Zieliński, ks. Dariusz Ławik, diecezjalny referent ds. ekumenizmu oraz siostry brygidki z Centrum Ekumenicznego.

  - Witam braci i siostry z różnych kościołów. Ludzi, którzy chcą wspólnie modlić się o przyszłość Chrystusowego Kościoła, który w jedności składa świadectwo swej wiary - powiedział na wstępie bp Marcin Hintz, proboszcz sopockiej parafii.

  Tegoroczne hasło Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan brzmi: "Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas". Nawiązując do słów pochodzących z Drugiego Listu do Koryntian homilię wygłosił bp Zbigniew Zieliński.

  - Znajomość historii, a także naszych osobistych losów pokazuje, że bardzo często u podłoża ludzkich podziałów leży nie tyle spór o merytoryczne zagadnienia, a raczej mentalna zadra. Dla nas, ludzi wiary, szczególnego znaczenia nabiera pochylenie się nad wartością miłości. Tej miłości, która pochodzi ze źródła. A tym źródłem jest Ten, który za nas umarł na krzyżu - rozpoczął.

  - Niech czas Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan stanie się dla nas okazją do odkrycia tego, co może nas jeszcze bardziej do siebie zbliżyć i uczynić we współczesnym świecie jeszcze bardziej autentycznymi świadkami Chrystusowej Ewangelii. Pojednanie to zadanie, które staje przed każdym z nas. Miłość to dar, który został ofiarowany nam wszystkim. Czy potrafimy w pełni z nich skorzystać? - zakończył. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół