• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Otworzyć bramy łaski Bożej

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 08.02.2017 20:30

  Już w najbliższą sobotę 11 lutego, o godz. 10.00 w katedrze oliwskiej odbędą się diecezjalne obchody XXV Światowego Dnia Chorego.

  Mszy św. połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych przewodniczyć będzie abp Sławoj Leszek Głódź. Od kilku lat przypadającej w dzień wspomnienia Matko Bożej z Lourdes uroczystości patronuje Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

  - Wydarzenie to promieniuje na wszystkie parafie i miejsca, w których tego dnia będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. To sakrament duchowego umocnienia - przypomina ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas. - Już dziś zapraszamy na tę uroczystość nie tylko chorych i starszych, ale także wszystkich związanych ze służbą zdrowia. Tradycyjnie jest to święto nie tylko lekarzy i pielęgniarek, ale także wszystkich, którzy organizują wsparcie człowieka w chorobie - dodaj ks. Steć.

  Ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas   Ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość Kapłan podkreśla, że tegoroczne spotkanie będzie miało szczególny wymiar. - Jubileusze są czasem szczególnej łaski. Już w tradycji starotestamentalnej przeżywanie jubileuszu wiązało się z pewną wyjątkowością. Był to czas otwierania szczególnych bram łaski Bożej. Właśnie w tym duchu chcemy to święto przeżywać. Będzie to także okazja, by metropolita podziękował pewnym szczególnym osobom zaangażowanym w budowanie tego środowiska - zaznacza ks. Steć.

  Co ciekawe, spotkanie nie ograniczy się jedynie do wspólnej modlitwy. - Piękną tradycją jest także to, że metropolita gdański, jak co roku, zaprasza wszystkich uczestników Mszy św. na spotkanie przy kawie, herbacie i czymś słodkim, które odbywa się w refektarzu pocysterskim. To daje tej uroczystości wymiar szczególnego spotkania, wymiar agape - stwierdza ks. dyrektor.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół