• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Piłkarskie lekcje życia

  Agnieszka Lesiecka

  dodane 25.02.2017 22:30

  - W czasie tego turnieju można odkryć niezwykłą siłę swojego ducha. Widzę to po niektórych drużynach, które w pierwszych meczach nic nie wygrywały, a raptem strzelają bramkę i cieszą się jak mistrzowie - mówi ks. Piotr Belecki, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

  51 drużyn, czyli ponad 400 członków Liturgicznej Służby Ołtarza wzięło udział w rozgrywkach trzeciego etapu Halowego Turnieju Piłki Nożnej LSO, który odbył się 25 lutego w halach sportowych na Ujeścisku i Gdańsku-Chełmie. Imprezę patronatem honorowym objął abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

  Sobotni turniej LSO nazwany został imieniem Żołnierzy Wyklętych, bo jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, zależy im na krzewieniu wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych. - To jest już trzeci Turniej im. Żołnierzy Wyklętych i widzimy wśród młodzieży postęp. Oni zaczynają się utożsamiać z niezłomnymi, coraz częściej widzimy drużyny ubrane w patriotyczne koszulki. Cieszy nas ich zaangażowanie oraz fakt, że nasza praca przynosi efekty - opowiada Piotr Lachowski, główny organizator wydarzenia.

  - Zawsze towarzyszy mi taka intencja, aby chłopacy mogli rywalizować - mówi ks. Piotr Belecki, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, wikariusz w parafii Trójcy Świętej w Wejherowie. - Sam odkrywam, że taka zdrowa rywalizacja jest potrzebna w życiu, a im większa walka, tym większe zwycięstwo. To są potrzebne lekcje życia, dlatego cieszę się, że coraz więcej drużyn bierze udział w naszym turnieju - tłumaczy kapłan.

  - Po stosunkowo wyrównanym meczu z Bractwem św. Pawła zastanawiamy się nad wspólnymi treningami raz w tygodniu - dzieli się ks. Piotr Belecki   - Po stosunkowo wyrównanym meczu z Bractwem św. Pawła zastanawiamy się nad wspólnymi treningami raz w tygodniu - dzieli się ks. Piotr Belecki Agnieszka Lesiecka /Foto Gość W przerwie między kolejnymi meczami ministranci mieli okazję obejrzeć pokaz freestyle’u w piłce nożnej w wykonaniu grupy North Style Crew. Doszło także do towarzyskiej rozgrywki między księżmi a członkami Bractwa św. Pawła. - Chcieliśmy uatrakcyjnić ministrantom czas oczekiwania na wręczenie nagród i pokazać, że mimo iż najlepsze lata gry mamy już za sobą, to jednak dalej gramy - tłumaczy ks. Belecki.

  Ministrancki turniej zorganizowany został przy współpracy z gdańskim oddziałem IPN, który wraz z radą dzielnicy Ujeścisko ufundował nagrody i puchary dla zwycięskich drużyn.

  Tegoroczny Halowy Turniej Piłki Nożnej LSO odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: ministranci (do 12. roku życia), młodsi lektorzy (do lat 15) oraz starsi lektorzy (16-19 lat). Już 18 marca w Rumi odbędzie się ostatni etap rozgrywek. Drużyny, które zdobędą najwięcej punktów po zsumowaniu osiągnięć z wszystkich zawodów, będą reprezentować archidiecezję podczas piłkarskich Mistrzostw Polski LSO w Częstochowie.

  Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach turnieju LSO zajęli:

  - LEKTOR STARSZY: par. św. Wojciecha w Kielnie

  - LEKTOR MŁODSZY: par. św. O. Pio w Gdańsku-Ujeścisku

  - MINISTRANT: par. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół