• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Trwajmy w Winnym Krzewie

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 17.05.2017 23:41

  Abp Sławoj Leszek Głódź przeżywał swoje imieniny we wspólnocie GSD.

  Uroczysta Eucharystia w kaplicy Gdańskiego Seminarium Duchownego z okazji imienin metropolity zgromadziła 17 maja wspólnotę seminaryjną oraz pracowników gdańskiej kurii. Mszę św. wraz z solenizantem sprawowali obaj biskupi pomocniczy oraz ponad 30 kapłanów.

  Homilię podczas uroczystości wygłosił ks. dr Krystian Wilczyński, wykładowca i dyrektor ekonomiczny GSD. Kapłan podkreślał rolę apostołów w kierowaniu ludem Bożym. - Dzisiejszy celebrans, nasz drogi solenizant, pokazuje nam Chrystusa. Dzisiaj czyni to poprzez liturgię. To realizacja słowa zapisanego w Piśmie Świętym. Mamy trwać przy Chrystusie. Mamy Go adorować, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy pewności w działaniu - mówił do zgromadzonych. - Czcigodny księże arcybiskupie, pokazuj nam Chrystusa, abyśmy Go jeszcze lepiej poznali - dodał na zakończenie.

  - Dziękujemy, że co roku wybiera ksiądz arcybiskup naszą kaplicę - serce naszego seminarium - na miejsce sprawowania Najświętszej Ofiary w dniu swojego święta. Jest to dla naszej wspólnoty wyróżnienie i ogromna radość. To także wyraz pamięci księdza arcybiskupa o swoich alumnach - podkreślali w życzeniach klerycy.

  Na zakończenie Mszy św. metropolita podziękował zgromadzonym za życzenia i modlitwę. - Jestem wzruszony. Zarówno życzliwością kleryków, jak i obecnych na tej Eucharystii kapłanów - mówił abp Głódź.

  - Dziękuję wam za odwagę, że wybraliście drogę powołania - mówił do kleryków hierarcha. - Ona będzie biegła bardzo szybko. Uświadamiają nam to przeżywane obecnie rocznice święceń. Biskup Wiesław obchodzi dokładnie dzisiaj 31. rocznicę święceń. Ja mam za sobą już 47 lat kapłaństwa. Za łaskę tych lat z serca Panu Bogu dziękujemy - mówił metropolita. - Trwajmy w Winnym Krzewie, jako latorośle na niwie Pańskiej - dodał abp Głódź.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół