• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • FETA na gdańskich ulicach

  juli

  dodane 15.07.2017 11:00

  Już po raz 21. w mieście zagościł Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych.

  FETA to jeden z największych, znaczących i cenionych plenerowych festiwali teatralnych w Polsce i w tej części Europy. Impreza odbywa się od 1997 roku.

  W tegorocznej edycji imprezy zaprezentuje się 21 teatrów z 10 krajów, czyli aż 60 spektakli m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec oraz Czech. W programie znajdują się zarówno duże widowiska, jak i małe kameralne formy, a także parady. Jest sporo produkcji z dużą dawką humoru, ale nie zabraknie też okazji do refleksji. Teatralne deski zastępują aktorom ulice - na Starym Przedmieściu i Dolnym Mieście.

  - Festiwal jest unikatowym zjawiskiem, dbającym o zachowanie tradycyjnej formuły, koncentrując się na prezentacji teatru ulicznego oraz plenerowego. Wydarzenie oferuje każdemu łatwy dostęp do międzynarodowej sztuki i podnosi stopień udziału społeczeństwa w kulturze - informują organizatorzy.

  FETA oferuje widzom w różnym wieku zróżnicowaną i wartościową ofertę teatralną, bogatą w oryginalne środki ekspresji artystycznej, nierzadko komentującą współczesną rzeczywistość, wzbudzającą refleksję.

  Tegoroczna impreza, jak dodają organizatorzy, ma być o tyle wyjątkowa, że w Gdańsku wystąpią teatry, które do tej pory w festiwalu udziału nie brały, co wiąże się z dużą ilością premierowych spektakli.

  FETA to także przedstawienia dla najmłodszych widzów, które zaprezentują m.in. Teatr Barnaby - "Tymoteusz wśród ptaków", "Legendy gdańskie w marionetkach", Klaun Feliks wraz z teatrem Szczęście oraz Teatr FETA. Dodatkowo organizatorzy zapewniają, że wszystkie spektakle do godz. 22 mogą oglądać także dzieci. Natomiast późniejsze przeznaczone są wyłącznie dla dorosłych.

  Program festiwalu został skonstruowany tak, aby dać widzom możliwość obejrzenia wszystkich spektakli. Większość z nich zostanie kilkakrotnie powtórzona. Wybrane przedstawienia zmienią swoją lokalizację i będzie można je zobaczyć zarówno na Starym Przedmieściu, jak i na Dolnym Mieście. Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w trakcie festiwalu jest bezpłatny.

  Organizatorem festiwalu jest "Plama" Gdański Archipelag Kultury.

  Festiwal potrwa do jutra. Szczegółowy program znaleźć można TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: FETA, GDAŃSK, TEATR

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół