• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pomagają wyjść z impasu

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 27.07.2017 15:30

  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku rozpoczyna kolejny etap naboru chętnych do udziału w projekcie "Cała naprzód I".

  - Projekt adresowany jest do osób, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, m.in. są długotrwale bezrobotne lub całkowicie bierne zawodowo. Udział w indywidualnych szkoleniach, kursach i warsztatach aktywizujących pomoże im wyjść z impasu. Wszystko jest bezpłatne - informuje Sylwia Ressel z MOPR.

  Do tej pory w projekcie wzięło udział ponad 20 osób bezrobotnych. - Przygotowaliśmy m.in. "warsztaty talentów", które pokazały mocne i słabsze umiejętności zawodowe tych osób. Uczestnicy ustalili już, co ich interesuje, jaka ścieżka zawodowa będzie dla nich najlepsza i zgodna np. z charakterem, marzeniami, zdolnościami. Pod tym kątem przejdą teraz szkolenia oraz staże zawodowe - podkreśla S. Ressel. Bo projekt to m.in. opracowanie indywidualnego planu działania oraz pełne wsparcie, adekwatne do sytuacji.

  Poza tym dostępne są szkolenia i kursy według wyboru zainteresowanego, staże zgodne z opracowaną wspólnie strategią osobistego rozwoju. Osoby korzystające ze staży i warsztatów mogą też otrzymać stypendium, zwrot kosztów dojazdu na zajęcia oraz posiłek i refundację kosztów opieki nad dzieckiem. "Cała naprzód I" to także wsparcie psychologa, doradców zawodowych i pośredników pracy.

  Projekt skierowany jest do mieszkańców, którzy ukończyli 30. rok życia, będących w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Udział mogą wziąć m.in. osoby, które nie mają pracy z powodu swojej niepełnosprawności, czy też kobiety powyżej 50. roku życia, a także osoby mniej zaradne i nieposiadające przydatnych kwalifikacji lub chcące je podwyższyć, zmienić. - Łącznie z oferty może skorzystać 55 bezrobotnych. Do czego zachęcamy - dodaje S. Ressel.

  Obecna edycja projektu potrwa do czerwca 2018 roku.

  Zgłoszenia chętnych przyjmowane są biurze projektu przy ul. Lęborskiej 3B (Starter), 80-386 Gdańsk; tel. (58) 347 82 99 lub 502 986 387.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół