• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ulewy w Trójmieście, zapory z worków

  jah

  dodane 27.07.2017 19:30

  Wciąż rozkładane są zapory przeciwpowodziowe i worki z piaskiem.

  Pomimo utrzymujących się opadów deszczu, sytuacja na Pomorzu stabilizuje się. Woda w zbiornikach retencyjnych powoli, ale systematycznie opada. W zbiorniku Srebrniki jest już ok. 35 cm niżej niż w najgroźniejszym momencie (w godzinach przedpołudniowych). Również w pozostałych zbiornikach na potoku Strzyży poziom wody obniża się.

  Mimo to wciąż rozkładane są zapory przeciwpowodziowe i worki z piaskiem. - Objeżdżamy miasto, na razie sytuacja stabilna, wszystkie służby pracują na pełnych obrotach. Mieszkańcy zgłaszają prośby o kolejne worki - mówi Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydent Gdańska.

  - Wody przybywa jedynie w zbiornikach Jasień i Kiełpinek, które celowo zamknęliśmy, by nie zrzucać wody do potoku. Oba zbiorniki mają jednak jeszcze znaczną rezerwę i nie ma niebezpieczeństwa ich przepełnienia - mówi Andrzej Chudziak z Gdańskich Wód.
  Wciąż rozkładane są zapory przeciwpowodziowe i worki z piaskiem   Wciąż rozkładane są zapory przeciwpowodziowe i worki z piaskiem Gdańskie Wody
  Ulica Wielkopolska, którą ok. godz. 14 zamknięto w związku z podnoszącym się poziomem wody Potoku Oruńskiego, została już odblokowana i ruch na niej może odbywać się bez przeszkód.

  Także ulica Niepołomicka została odblokowana i ruch na niej wznowiono. Zamknięte pozostają nadal ulice Chrzanowskiego (w rejonie skrzyżowania ze Słowackiego) i Piastowska.

  Według bieżącej prognozy, umiarkowane opady deszczu będą się utrzymywać jeszcze do godzin wieczornych, w związku z tym sytuacja na zbiornikach retencyjnych i potokach nadal jest monitorowana przez służby miejskie.

  - Sytuacja jest stabilna i, póki co, we wszystkich zbiornikach stan wody nie podnosi się. W terenie pracuje około 500 osób - informuje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół