• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Szydło: Pomożemy tym wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują

  juli

  dodane 12.08.2017 15:32

  W związku ze szkodami wywołanymi nawałnicą, która w nocy z 11 na 12 sierpnia przeszła nad województwem pomorskim, premier Beata Szydło wzięła udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku.

  W trakcie spotkania premier podkreśliła, że obecnie najważniejsze jest to, by zabezpieczyć wszystkich, którzy potrzebują pomocy, żeby dzieci wróciły bezpiecznie do rodzin, żeby rodzice mogli być spokojni.

  Premier zapewniła o pomocy tym wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Jednocześnie zwróciła się do wszystkich organizatorów wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży o zwrócenie szczególnej uwagi, w jakich warunkach przebywają dzieci oraz jakich warunków pogodowych w najbliższych godzinach można się spodziewać.

  B. Szydło podkreśliła, że obecnie wszystkie służby są na posterunku i koncentrują się na zabezpieczaniu osób, które zostały poszkodowane w wyniku nawałnic. Dodała, że rząd jest gotowy, po oszacowaniu szkód, by poszkodowanym udzielić pomocy finansowej.

  - W tej chwili najważniejszą sprawą jest zabezpieczenie życia i zdrowia poszkodowanych, a więc służby koncentrują się przede wszystkim na zabezpieczeniu osób, które ucierpiały w wyniku tych zdarzeń - mówiła premier. Dodała, że obecnie trwa szacowanie szkód i naprawianie uszkodzeń.

  Szefowa rządu zaznaczyła również, że dzieci, które zostały poszkodowane podczas obozu harcerskiego, są otoczone opieką.

  W czasie spotkania odbyła się również telekonferencja, w czasie której premier odebrała meldunek od szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka oraz przedstawicieli władz innych województw. Premier Szydło zwróciła się również do wojewodów, by sprawdzili jeszcze raz miejsca pobytu dzieci i młodzieży na obozach.

  Szefowa rządu złożyła kondolencje rodzinom ofiar, które zginęły ostatniej nocy podczas nawałnic. - To jest naprawdę rzecz przerażająca, smutna, to była wielka tragedia, szczególnie dlatego, że zginęły też dzieci. Składamy bardzo głębokie kondolencje dla rodzin ofiar - podkreśliła.

  W spotkaniu, oprócz Dariusza Drelicha, wojewody pomorskiego, który dołączył do kondolencji dla ofiar nawałnicy, wzięli udział m.in. przedstawiciele policji, straży pożarnej i wojska.

  Na skutek burz w województwie pomorskim zginęło 5 osób, w tym dwoje dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół