• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Wyraz miłości

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 14.08.2017 17:30

  - Zapraszamy do pielgrzymowania także tych, którzy dobrowolnie mogą ofiarować duchowy dar abstynencji. Jest on wielką pomocą duchową dla osób, które same nie mogą sobie poradzić z tym problemem. To wyraz miłości - podkreśla ks. prał. Bogusław Głodowski.

  Już jutro o godz. 14 z placu przed katedrą oliwską wyruszy 26. Pielgrzymka Trzeźwościowa. W tym roku członkowie grup samopomocowych i abstynenckich oraz uczestnicy duszpasterstw trzeźwości pielgrzymować będą pod hasłem "Kocham, nie piję".

  - Tegoroczna pielgrzymka związana jest z Narodowym Kongresem Trzeźwości. W diecezji odbywać się będzie nasz lokalny - diecezjalny kongres. Rozpoczynamy go modlitwą. Podczas pielgrzymki będziemy także zbierać deklaracje trzeźwości od uczestników pielgrzymki. To ma być nasz duchowy wkład w otrzeźwienie narodu - wyjaśnia ks. Głodowski, diecezjalny duszpasterz osób uzależnionych. Jak stwierdza kapłan, rozpoczynająca Kongres Trzeźwości pielgrzymka nie jest jedynie zewnętrzną manifestacją poglądów. - Chodzi o wypracowanie mądrych postaw tak, żebyśmy potrafili dokonywać dobrych wyborów. Do tego potrzeba trzeźwości - zaznacza.

  Ks. Bogusław Głodowski, duszpasterz uzależnionych archidiecezji gdańskiej, zachęca do udziału w pielgrzymce, która rozpoczyna I Archidiecezjalny Kongres Trzeźwości   Ks. Bogusław Głodowski, duszpasterz uzależnionych archidiecezji gdańskiej, zachęca do udziału w pielgrzymce, która rozpoczyna I Archidiecezjalny Kongres Trzeźwości Jan Hlebowicz /Foto Gość Pątnicy ok. godz. 17 dotrą do Matemblewa, gdzie o godz. 18 Mszę św. dla uczestników pielgrzymki odprawi bp Wiesław Szlachetka.

  Rok 2017 to w Polsce rok Narodowego Kongresu Trzeźwości. 21 października w archidiecezji gdańskiej w ramach trwającego I Archidiecezjalnego Kongresu Trzeźwości odbędzie się konferencja naukowa pt. "Przez abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich". Patronat nad wydarzeniem objęli abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, oraz Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół