• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pomorzanki w biznesie

  dodane 16.08.2017 18:45

  Rozpoczął się kolejny nabór do projektu, którego adresatkami są kobiety chcące założyć własną działalność gospodarczą.

  Z pierwszej edycji "Pomorzanek w biznesie" skorzystało 28 pań. Projekt to propozycja od Agencji Rozwoju Pomorza (ARP). Kolejny nabór to szansa dla niepracujących pań w wieku 30+, które mają zamiar prowadzić jednoosobową firmę, a jednocześnie nie były aktywne zawodowo w ciągu ostatniego roku. Uczestniczki mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa, a do tego ubiegać się aż o 23 tys. zł jednorazowej dotacji. Mogą również otrzymać dofinansowanie na bieżące koszty utrzymania firmy w wysokości do ok. 1400 zł miesięcznie.

  - Zdecydowaliśmy, że projekt będzie skierowany do grupy kobiet 30+, bez wyznaczania górnej granicy - najważniejsze jest, aby osoba była zdolna do prowadzenia działalności gospodarczej - podkreśla Katarzyna Moszczyńska, kierownik projektu "Pomorzanki w biznesie".

  Formularze rekrutacyjne będą przyjmowane do 30 sierpnia. Aby zakwalifikować się do "Pomorzanek...", należy wypełnić dokumenty dostępne na stronie internetowej ARP, opisać pomysł na biznes oraz oszacować planowane wydatki z nim związane.

  Proces rekrutacji obejmuje trzy etapy. W pierwszym oceniana będzie kompletność złożonych dokumentów, następnie charakterystyka projektu oraz jego koszty, a w finalnej fazie specjaliści ocenią, czy osoby aplikujące będą w stanie założyć, a następnie skutecznie prowadzić swoją firmę. Dodatkowe punkty mogą otrzymać osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, powyżej 50. roku życia oraz o niskich kwalifikacjach.

  W wyniku naboru szanse na własny biznes mogą otrzymać 32 panie. - Zależy nam na tym, aby firma po wymaganych projektowo 12 miesiącach pozostała na rynku, dlatego w czasie rekrutacji staramy się wyłonić te pomysły, które mają szansę długotrwałego powodzenia - podkreśla kierownik projektu.

  Informacje dotyczące "Pomorzanek w biznesie" uzyskać można u Katarzyny Moszczyńskiej, kierownika projektu (tel. 58/ 323 31 43) oraz Michała Zająca (tel. 58/ 323 32 53).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół