• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Szli i głosili

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 26.08.2017 14:10

  - Już sama nasza obecność na ulicach miasta, modlitwa, śpiew i niesione hasła stanowią pewien rodzaj ewangelizacji - mówi ks. Sylwester Malikowski, diecezjalny duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym.

  Blisko 150 członków wspólnot charyzmatycznych i zaproszonych przez nich gości udało się 26 sierpnia z pielgrzymką do sanktuarium w Matemblewie. Hasłem wyruszających z placu przed katedrą oliwską pątników były nawiązujące do treści tegorocznego roku duszpasterskiego słowa "Idziemy i głosimy".

  - Odnowa w Duchu Świętym to wspólnota, która powołana jest do ewangelizacji. Chcemy głosić Pana Jezusa. Uświadamiamy sobie jednak, że podejmując to dzieło, sami musimy mieć dobry kontakt z naszym Mistrzem. Dlatego zawierzyliśmy się dzisiaj Matce Bożej i prosiliśmy Boga o wylanie Ducha Świętego, aby nas umacniał i uzdalniał do głoszenia Ewangelii. Nie mamy głosić siebie, tylko Pana Jezusa - stwierdza ks. Malikowski.

  Mszy św. odprawionej w matemblewskim sanktuarium przewodniczył ks. Sylwester. Homilię do zgromadzonych w kościele pątników wygłosił o. Tomasz Idczak SAC. W swoim słowie kaznodzieja podkreślał rolę Maryi jako przewodniczki w drodze do Jezusa. Zaznaczał, że otwiera Ona człowieka na działanie Ducha Świętego.

  Po Mszy św. nastąpił akt zawierzenia wszystkich działających w diecezji wspólnot Odnowy Matce Bożej, uwielbienie i modlitwa wstawiennicza. Następnie pątnicy wzięli udział w braterskiej agapie.

  - W pielgrzymce idę po raz drugi. Kilkakrotnie pełniłam także posługę muzyczną podczas Mszy w matemblewskim sanktuarium - mówi Urszula, liderka wspólnoty z parafii Chrystusa Króla w Wejherowie. - Pielgrzymka daje mi poczucie jedności ze wszystkimi wspólnotami działającymi w diecezji. To czas zatrzymania i przypomnienia, że tu - na ziemi - jesteśmy pielgrzymami. A Maryja wyprasza nam łaski u Boga. Ona uczy nas słuchania Ducha Świętego. Także tego, jak odpowiadać Bogu na Jego wezwania i jak przy Nim trwać na co dzień - dzieli się przeżyciami.

  - To już 17. pielgrzymka wspólnot Odnowy w Duchu Świętym do Matemblewa. Organizujemy ją w ostatnią sobotę września. Maryja zawsze wskazuje na Pana Jezusa. My też - tak, jak Ona - chcemy zawsze wskazywać na Niego. I właśnie to chcemy uświadomić sobie podczas drogi do Matki - zaznacza ks. Malikowski.

  - Dobrze się stało, że w tym roku nasze pielgrzymowanie zbiegło się z przeżywaną uroczystością MB Częstochowskiej. To daje nam jeszcze lepiej zasłuchać się w słowa Maryi: "Uczyńcie wszystko, cokolwiek mój Syn wam powie" - dodaje pani Urszula.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół