• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dobro powraca

  Agnieszka Lesiecka

  dodane 27.08.2017 12:00

  Parafie włączyły się w organizację pomocy poszkodowanym w nawałnicy z 11 na 12 sierpnia na Pomorzu.

  Ruszyła lawina pomocy dla miejsc dotkniętych przez nawałnicę, która w połowie sierpnia przetoczyła się nad Pomorzem. W poszczególnych miastach organizowane są wyjazdy ochotników do zniszczonych miejscowości, wysyłane są agregaty prądotwórcze, zbierane są dary oraz pieniądze. Niektóre miasta przyjmują dzieci z poszkodowanych terenów na zorganizowane w pośpiechu kolonie, o czym pisaliśmy TUTAJ. Pomagają instytucje i osoby prywatne.

  Do solidarności z dotkniętymi skutkami nawałnic wezwali także polscy biskupi. Ich apel spotkał się z odpowiedzią wspólnot parafialnych.

  - Na pomysł zbiórki w naszej parafii wpadła pani Izabela Denc, która jest szefową koła Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego - mówi ks. Jarosław Piotrowski, proboszcz parafii pw. Św. Wawrzyńca w Gdyni. - Ponieważ Gdyński Oddział Zrzeszenia przyjaźni się z tym z Sulęczyna, postanowiliśmy wesprzeć po nawałnicy mieszkańców właśnie tej miejscowości. Tam ucierpiało bardzo dużo gospodarstw, domów jednorodzinnych i domków wypoczynkowych - tłumaczy.

  Ks. Jarosław Piotrowski, proboszcz par. pw. św. Wawrzyńca w Gdyni-Wielkim Kacku   Ks. Jarosław Piotrowski, proboszcz par. pw. św. Wawrzyńca w Gdyni-Wielkim Kacku ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość Jak podkreśla ks. proboszcz, parafianie bardzo szybko zareagowali na apel skierowany do nich z ambony. - W ciągu tygodnia wysłaliśmy do Sulęczyna w sumie 9 wypakowanych po brzegi samochodów. Sprawą transportu ofiarnie zajął się ks. Patryk Misiewicz. Zgłosiło się wielu darczyńców. Jestem bardzo wdzięczny moim parafianom za ich otwarte serca - dodaje ks. Jarosław.

  Zbiórka w Sulęczynie trwa cały czas. - Tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna prosi w szczególności o: konserwy, opatrunki, leki, kołnierze ortopedyczne, wodę i rękawice ochronne - wylicza ks. proboszcz. - Zachęcam wszystkich do pomagania, bo dobro, które czynimy, wraca do nas - zaznacza.

  W wyniku nawałnic, które przeszły przez tereny województwa pomorskiego w drugim tygodniu sierpnia, zginęło pięć osób. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków. Wiele rodzin straciło dobytek całego swojego życia. Zniszczonych zostało 44 tysiące hektarów lasu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół