• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pomoc na przemoc

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 29.08.2017 20:00

  W Gdańsku ruszył Punkt Rozwoju dla Rodziny, w którym krótkoterminową pomoc i terapię, socjoterapię oraz diagnostykę uzyskają rodziny z problemem przemocy.

  To jeden z elementów projektu "Gdańsk blisko rodziny", realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, na rzecz poprawy jakości i dostępności do usług dla osób zagrożonych przemocą lub jej doświadczających. Punkt prowadzi, na mocy umowy z MOPR, Instytut Psychoterapii i Psychotraumatologii Triada, przy ulicy Kartuskiej 119/4.

  - Tam właśnie rodziny potrzebujące, borykające się z problemem przemocy lub zagrożone nią otrzymają bezpłatnie, niezbędne wsparcie m.in. psychologiczne, poradnicze. Pomoc dotyczy zarówno rodziców, jak i dzieci, w tym maluchów. Socjoterapia dzieci i młodzieży odbywać się będzie w grupach - wyjaśnia Sylwia Ressel, rzecznik gdańskiego MOPR.

  Na miejscu specjaliści udzielać też będą porad, zdiagnozują problem lub też przeprowadzą krótkoterminową terapię. Praca z rodziną, jeśli zajdzie potrzeba, może się odbywać także w domu zainteresowanych.

  "Gdańsk blisko rodziny" zakłada także specjalistyczne, tematyczne szkolenia dla przedstawicieli instytucji w obszarze pomocy oraz przeprowadzenie akcji informacyjnych dla mieszkańców, w tym seniorów, narażonych na różne formy przemocy. Rzecznik zaznacza jednocześnie, że przemoc nie jest wyłącznie udziałem rodzin uznanych za patologiczne.

  - Chcielibyśmy ten mit obalić, bo przemoc występuje w rodzinach bez względu na ich status materialny czy poziom wykształcenia. Oczywiście, częściej pojawia się tam, gdzie jest alkohol i dochodzi do nadużyć, gdzie rodzice są bezrobotni, ale to wcale nie oznacza, że jej w domach uważanych za normalne, gdzie rodzice są wykształceni i zamożni - mówi S. Ressel.

  Ze wsparcia punktu może skorzystać każda gdańska rodzina z problemem, jednak po wcześniejszej konsultacji i kwalifikacji. W tym celu należy skontaktować się - od poniedziałku do piątku. w godz. 7.30 - 15.30 - z Magdaleną Szerszyńską, koordynatorem projektu MOPR, tel. 58 342 31 79.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół