• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dla dobra wspólnoty

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 14.09.2017 21:05

  - Dziękuję za to, że działania dotyczące życia religijnego prowadzone poprzez poszczególnych księży zostały dostrzeżone i poddane pod ocenę czytelnikom - mówił abp Sławoj Leszek Głódź.

  W oliwskiej auli Jana Pawła II 14 września odbyła się gala plebiscytu zorganizowanego przez "Dziennik Bałtycki". Biorący udział w głosowaniu czytelnicy gazety wyłonili najlepszych proboszczów, organistów i parafie. Konkurs objął archidiecezję gdańską oraz diecezje elbląską i pelplińską, na terenie których ukazuje się pismo.

  - To trzecia edycja tego plebiscytu. Po raz drugi organizujemy ją dla trzech diecezji, ale po raz pierwszy laureaci są zgromadzeni na jednym wspólnym finale w Gdańsku. Jego wyniki to, oczywiście, decyzja czytelników - mówił Mariusz Szmidka, redaktor naczelny DB.

  Ks. Krzysztof Nowak odbiera tytuł Proboszcza Roku   Ks. Krzysztof Nowak odbiera tytuł Proboszcza Roku ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Jako osoba wierząca, czuję się zobowiązany, żeby pisać o aktywności ludzi Kościoła. Dziś postępuje laicyzacja życia i tych dobrych rzeczy nie widać. Zła informacja w mediach często wypiera dobrą. Dzięki temu plebiscytowi mogliśmy zrobić coś dobrego. Nie tylko pokazać ocenę ludzi, ale także życie duchowe w poszczególnych parafiach. Bardzo serdecznie dziękuję księdzu arcybiskupowi za wsparcie nas w tym plebiscycie - podkreślał M. Szmidka.

  Głos zabierali także nagrodzeni. Pierwsze miejsce w kategorii "Proboszcz Roku" zajął ks. Krzysztof Nowak, który był diecezjalnym koordynatorem Światowych Dni Młodzieży. - Nie spodziewałem się tej nagrody. Jeszcze nie minął rok od momentu, w którym zostałem proboszczem, a moja parafia nie ma nawet tysiąca osób. Okazało się, że siłą napędową tego tytułu były Światowe Dni Młodzieży i internet - zaznaczył ks. Nowak.

  - Pragnę podziękować księdzu arcybiskupowi za jego pasterską troskę i opiekę, za życzliwość i za to, że w każdej sytuacji możemy na niego liczyć. To są rzeczy nieocenione. Pragnę też podziękować parafianom - od nich dowiedziałem się na ostatnim etapie plebiscytu o mocnej rywalizacji, która zakończyła się tym razem akurat naszym zwycięstwem. Dziękuję i gratuluję parafianom za to, że wzięli udział w tym plebiscycie, który jest zawsze pewną formą zabawy, ale pokazuje przywiązanie do Kościoła. Życzę moim parafianom, żeby zawsze mieli świadomość, że są żywą cząstką Kościoła świętego, żeby zawsze szli za Jezusem, który jest Drogą, Prawdą i Życiem - mówił ks. Robert Kaczorowski, proboszcz parafii w Szemudzie.

  Ewa Bogusławska odbiera nagrodę wraz z Pawłem, podopiecznym Domu Opieki w Oliwie   Ewa Bogusławska odbiera nagrodę wraz z Pawłem, podopiecznym Domu Opieki w Oliwie ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Gratuluję parafii w Szemudzie, z którą na ostatnim etapie rywalizowaliśmy. Dziękuję wszystkim za udział w glosowaniu, ale także i za modlitwę. Bo przecież wszystkie te działania mają służyć wzrastaniu duchowemu i budowaniu Kościoła jako wspólnoty - podkreślał ks. Jan Plottke, proboszcz parafii w Starzynie, która zajęła drugie miejsce.

  W kategorii "Organista Roku" triumfowała Ewa Bogusławska, która swoją posługę pełni w gdyńskiej parafii św. Karola Boromeusza. Swoją nagrodę - kamerę cyfrową - przekazała pensjonariuszom Domu Opieki w Oliwie.

  - Chciałabym, zostawiając sobie radość i splendor z tytułu otrzymania tej pierwszej nagrody, podzielić się tym, co dla mnie państwo przeznaczyli, z pensjonariuszami Domu Opieki. Paweł, który jest tu ze mną, zawiezie kolegom i koleżankom tę nagrodę - powiedziała.

  Wyniki plebiscytu dla archidiecezji gdańskiej 

  Proboszcz Roku

  1. ks. Krzysztof Nowak, proboszcz parafii św. Wojciecha w Żelisławkach;

  2. ks. Włodzimierz Kozłowski, proboszcz parafii św. Jana z Kęt w Rumi;

  3. ks. Grzegorz Rutana, proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty w Przyjaźni.

  Parafia Roku

  1. Parafia św. Mikołaja w Szemudzie (bon o wys. 5000 zł na zakup materiałów budowlanych);

  2. Parafia św. Michała w Starzynie (bon o wysokości 3000 zł na zakup materiałów budowlanych);

  3. Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Leśniewie (bon o wysokości 2000 zł na zakup materiałów budowlanych).

  Organista Roku

  1. Ewa Bogusławska z parafii św. Karola Boromeusza w Gdyni;

  2. Piotr Kitowski z parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie;

  3. Hanna Czajkowska z parafii Chrystusa Miłosiernego w Gdyni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół