• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ona troszczy się o nasze zbawienie

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 10.10.2017 23:30

  We wtorek 10 października w kościele pw. św. Maksymiliana w Gdańsku-Suchaninie abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, ukoronował obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz ofiarował różę Matce Bożej Fatimskiej.

  - Obraz Matki Bożej Częstochowskiej gości w naszej parafii od 35 lat, a figura MB Fatimskiej - od 25. To dla nas wielka radość i święto, że możemy dzisiaj uhonorować oba wspaniałe wizerunki Maryi - mówi ks. Piotr Toczek, proboszcz pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku.

  Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił metropolita gdański. - Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że Polska obudziła się - wstała z letargu - dzięki modlitwie różańcowej. Widać to było w czasie Różańca do Granic. Zgromadził milion naszych rodaków, którzy opletli granice Polski - rozpoczął arcybiskup. 

  - Pragniemy włączyć się w to wielkie dziękczynienie, by nie tylko koroną i różą uhonorować Matkę Bożą, ale przede wszystkim naszym uczciwymi i poczciwym życiem - mówił metropolita.

  Podkreślił również, że Maryja przez wieki troszczy się o nasze zbawienie i wstawia się za nami u Boga. - Uczy nas, że Chrystusa trzeba słuchać dokładnie tak, jak owi słudzy w Kanie Galilejskiej. Bo gdy przypatrujemy się tej dobrze znanej nam scenie z Ewangelii, możemy zauważyć, że Maryja pragnie, abyśmy byli dobrymi uczniami Jezusa - uczy nas pobożności, modlitwy, wrażliwości na sprawy duchowe, a także miłosierdzia wobec bliźnich - tłumaczył hierarcha.

  I dodał, że Matka Boża uczy nas również macierzyńskiej troski i wskazuje na wartość wierności małżeńskiej. - Na trwałość związku, na uczciwość między mężem a żoną, a także ich przywiązanie do tradycji - podkreślił metropolita.

  Kaznodzieja zadał również pytanie: "Czego dzisiaj oczekuje od nas Maryja?". - Przede wszystkim nawrócenia wszystkich tych, którzy tego potrzebują, oraz niezapominania o odmawianiu Różańca. Ważne jest, byśmy nie rozstawali się z maryjną modlitwą - wyjaśnił arcybiskup.

  - Trzeba nam tej determinacji, tej odwagi, tej bezkompromisowości, której uczył św. Maksymilian Maria Kolbe, wasz patron. Trzeba, aby w naszej ojczyźnie, w naszych domach i rodzinach nie zabrakło ludzi sumienia, ludzi o czystych sercach - podsumował hierarcha.

  Po homilii odbyła się uroczysta koronacja obrazu MB Częstochowskiej, a także ofiarowanie symbolicznej róży MB Fatimskiej. Na zakończanie Mszy św., na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej, abp Głódź udzielił błogosławieństwa papieskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół