• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Bóg zna ich imiona

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 14.10.2017 18:52

  W sobotę 14 października w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka zaprosiła osoby, które doświadczyły śmierci dzieci w różnym wieku i okolicznościach, na Eucharystię w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance.

  Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jan Uchwat, archidiecezjalny duszpasterz Wspólnoty Rodziców po Stracie Dziecka.

  - Spotykamy się w wigilię Międzynarodowego Dnia Dziecka Utraconego. Niech nasza dzisiejsza modlitwa unosi się do Boga, jak dym zapalnego przy ołtarzu kadzidła i przynosi ulgę w cierpieniu, ukojenie bólu, a finalnie radość i pokój serca - mówił ks. J. Uchwat.

  Wspólna modlitwa zgromadziła kilkadziesiąt osób. - Jesteście osieroconymi rodzicami, których dzieci zbyt wcześnie, jak na nasze ludzie rozumowanie, wezwane zostały do Ojca. Nie wiemy, dlaczego Bóg tak chciał. Jedno jest za to pewne - On troszczy się o wasze dzieci - są bezpieczne przy Nim i niczego im w tym momencie nie brakuje - podkreślił kaznodzieja.

  Ks. Uchwat zaznaczył, że modlitwa, jaką jest chrzest pragnienia, dotyczy przede wszystkim tych rodziców, których dzieci zostały powołane przez Boga już z łona matki.

  - Może to być bardzo ważny moment dla każdego rodzica, który nie zdążył nadać imienia swojemu dziecku. Chrzest pragnienia jest sposobnością, aby to zrobić, a także zawierzyć swoje nienarodzone potomstwo opiece Boga - wyjaśnił.

  Podkreślił jednocześnie, że nawet gdyby rodzice nie nadali imienia swojemu dziecku, to Bóg i tak je zna. - Ma je wyryte na obu dłoniach. To zapewnienie zawarte w Księdze Izajasza napawa otuchą. Bóg nie zapomina o żadnym ze swoich dzieci - mówił kaznodzieja.

  Duszpasterz zaapelował do zgromadzonych, aby pielęgnowali pamięć o swoich utraconych pociechach.

  - Jezus przygarnął wasze dzieci do siebie i otoczył miłością. Nie mówcie więc o nich w czasie przeszłym. One są z Bogiem w Jego domu - zakończył. 

  Po Mszy św. odbył się chrzest pragnienia, a następnie spotkanie w salce parafialnej.

  Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka została założona 9 lat temu. Spotkania odbywają się co dwa miesiące w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance.

  Osoby, które mają pytania lub chciałby porozmawiać, mogą to zrobić mailowo: kontakt@stratadziecka.pl lub zadzwonić: 660 893 654. Więcej o wspólnocie TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół